Samsung ukázal pestrobarevné kryty nejen pro nové Galaxy S24. Koupíte je i v Česku

Novou řadu smartphonů Galaxy S24 se Samsung rozhodl podpořit také unikátní sadou příslušenství. Kromě běžných krytů a pouzder v provedení odpovídajícím barvám jednotlivých telefonů je to také kolekce průhledných zadních krytů Flipsuit, které si lze měnit pomocí různých obrázků a pro jejichž design jihokorejský výrobce oslovil trojici výtvarníků – a tady je výsledek.

Klepněte pro větší obrázek

Pro design krytů jsou použita díla tří evropských umělců: Ricardo Cavolo (Španělsko), Steven Wilson (UK) a Yeye Weller (Německo). Řada příslušenství pro Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra obsahuje celkem tři různé vzory. Vedle toho se ale stejná grafika dostane také na loňské véčko Galaxy Z Flip5. Kryty obsahují NFC čip a po spojení se zařízením vykreslí na displeji graficky odpovídající animaci.

Kdo si zakoupí kryt ze speciální edice, obdrží také graficky stejný ciferník pro Galaxy Watch6 jako speciální dárek. Ciferník bude ke stažení zdarma prostřednictvím průvodce, který je součástí balení. Kolekci je možné zakoupit exkluzivně na webu Samsungu, Česká republika je tentokrát hned v první vlně zemí, kde jsou kryty k dispozici.

O výtvarnících:

Ricardo Cavolo žije ve španělské Barceloně a čerpá inspiraci z lidového umění, středověké estetiky a kmenových forem. Jeho práce spojuje tyto příběhy a naplňuje jeho umění vrstvami, které vytvářejí mýtické vyprávění. Jeho ikonické umělecké dílo „Flaming Heart“ je základem pro doplňky, které využívají snímky srdce v plamenech na nebesky modrém pozadí s bílými hvězdami.

Klepněte pro větší obrázek

Druhým přispívajícím umělcem je londýnský ilustrátor Steven Wilson, který je známý svou vášní pro sítotisk a vrstvení barev. Jeho kritikou oceňované umělecké dílo s buldokem se v této spolupráci dostává do popředí zájmu a využívá výrazné barvy a výrazné linie.

Klepněte pro větší obrázek

Yeye Weller z Münsteru v Německu je mezinárodně uznávaným umělcem, který do své práce vkládá výrazné barvy a detaily, aby vytvořil nádherné postavy. Jeho základní umělecké dílo „Spread Love“ inspirovalo design jeho pouzder na Galaxy S24 a ciferník Galaxy Watch6.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Samsung

Diskuze (18) Další článek: Deset jader, vyšší výkon a grafika od AMD. Známe detaily procesoru Exynos 2400 pro Galaxy S24

Témata článku: Samsung, , , , , , Samsung Galaxy S24, Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy S24+, Umělecké dílo, Česká republika, Kryt, Münster, Barva, Španělsko