Samsung ukázal obří 50MPx fotočip GN2, jako první jej dostane Xiaomi Mi 11 Ultra

Samsung představil svůj zatím největší fotočip ISOCELL GN2, který má, na mobilní poměry, nevídaný rozměr 1/1.12". Jedná se o 50MPx snímač, který je osazený velkými 1,4μm pixely. V základu se počítá se slučováním čtyř pixelů do jednoho, takže na výstupu ze snímače můžeme čekat 12,5MPx fotografie (s 2,8μm pixely). Snímač podporuje technologie Smart ISO, Smart ISO Pro a také vylepšený autofocus typu Dual Pixel Pro (PDAF).

Ostření Dual Pixel Pro využívá pro ostření 100 milionů fázových detektorů, které jsou rozděleny vertikálně i diagonálně (platí pro zelené pixely). V praxi tak můžeme čekat kvalitnější a rychlejší ostření, zejména na hranách snímků. Vrstvené HDR zase skládá snímky s krátkou, střední a dlouhou expozicí, aby byly zachovány syté barvy a také stíny, navíc je až o 24 % energeticky efektivnější. Samsung v tiskové zprávě vyzdvihuje i algoritmus remozaikování, který dokáže ze tří snímků v kanálech RGB vytvořit výslednou 100MPx fotku. Očekáváme, že v praxi nebude její kvalita nijak závratná.

Snímač zvládne maximálně 8K videa s 24 fps, resp. 4K videa se 120 fps. Celkově se jedná o snímač, který chce sloučit to nejlepší z obou světů. K velké úhlopříčce snímače, která má už dost blízko k běžným kompaktům, přísluší i velké pixely, což by mohlo u dnešních fotomobilů fungovat na výbornou. Samsung však i nadále pokračuje ve strategické spolupráci s Xiaomi, takže se tento snímač jako první neukáže v řadě Galaxy, ale u připravovaného Xiaomi Mi 11 Ultra. Bude zde sloužit jako hlavní foťák doplněný širokáčem a teleobjektivem.

Vysvětlení ostření Dual Pixel Pro u snímače ISOCELL GN2:

Zdroj Samsung News

Diskuze (12) Další článek: Monstrum i pro zbytek světa. Samsung začátkem března oznámí Galaxy M62

Témata článku: Samsung, , , , , , , , ISO, DOS, Samsun, Ostření, Dual pixel, Úkaz, RGB, PDAF, F +, Samsung News,