Samsung ukázal, jak testuje nové skládačky. Panty Flex Hinge i tentokrát vydrží minimálně 200 tisíc přeložení

  • Samsung na videu ukázal, jak otestoval své skládačky
  • Před uvedením na trh musely obstát proti pádům i vodě
  • Jihokorejci testují i psaní S Penem či různé podmínky prostředí

Samsung i letos ukázal funkční testování skládaček roboty, kteří nedělají nic jiného, než to, že nové Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 zavírají a zase otevírají. Přepracovaný pant Flex Hinge je i tentokrát testován na 200 tisíc přeložení, a jeho nová konstrukce se dvěma „kolejničkami“ umožnila to, že je pant odolnější vůči nárazům, a současně kompaktnější. 

I přes přepracování pantu zůstává odolnost skládaček na metě IPx8, prachuvzdornosti jsme se nedočkali. Norma IPx8 se sice u nově vyráběných telefonů testuje v tlakové komoře, ještě před uvedením na trh však skládačky absolvovaly ponoření do krychle s vodou. Samsung separátně testuje i normu IPx4, která řeší odolnost stříkající vody z různých směrů. Telefony však musí mít i základní odolnost vůči nárazům, která se testuje v krychlovitém „bubnu“. V něm se telefon neustále otáčí a padá, což simuluje upuštění telefonu na zem z menší výšky. Samostatně se pak testují i pády z vyšší výšky na hranu telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Jeden z testů se týká odolnosti vůči vodě stříkající z různých směrů

Samsung dále testuje pobyt skládaček v různých prostředích, tedy v teplu, chladu a vlhkosti. Specialitou Z Fold5 je test kreslení dotykovým perem S Pen, na skládací displeje obou modelů padá z výšky ocelová kulička, která má být důkazem toho, že ani velká kinetická síla v jednom bodě nijak nenaruší integritu displeje. 

Samsung ukázal, jak testuje skládačky Z Flip5 a Z Fold5:

Zdroj: Samsung News

Diskuze (4) Další článek: Rijádské metro, katamarán v Pacifiku či pendolina. Češi expandují s rychlým připojením

Témata článku: Samsung, , , , , , , Flex Hinge, Přeložení, Kolejnička, Pen, Mini +, Flex Hing, Odolnost, Samsung News, Telefon, Pant, S Penem, Pant Flex Hinge, Uvedení, F +, Skládačka, Voda