Samsung u chystaného čipsetu Exynos s grafikou od AMD potvrdil podporu Ray tracingu

O chystaném čipsetu Exynos 2200 se poměrně dlouho nemluvilo, ovšem byl to Samsung, který k němu přidal další zajímavou informaci. Na Weibo profilu „Samsung Exynos“ se objevila fotografie s doplňkovými informacemi, podle nichž bude budoucí čipset řady Exynos podporovat i Ray tracing. A to je technologie, která před několika lety prorazila na desktopových grafikách, a současně se s ní můžete setkat např. u herních konzolí. A již příští rok dorazí i do mobilů od Samsungu.

Od Ray tracingu si slibujeme mnohem reálnější rendering 3D scén, tedy mnohem realističtější světla, stíny a nasvětlení 3D objektů. Protože jsou potřebné výpočty grafiky velmi náročné, potřebuje Ray Tracing hardwarovou podporu přímo na koncovém zařízení. U čipsetu od Samsungu bude použitý grafický adaptér podporovat i VRS (Variable Rate Shading), což umožní rendering některých objektů (např. vaší postavy v RPG) ve vyšší kvalitě ve srovnání s renderingem okolní krajiny.

Čipset Exynos 2200 dostane grafiku od AMD postavenou na architektuře RDNA2, kterou v současné době využívají desktopové grafiky řady Radeon RX 6000, PlayStation 5, Xbox S/X, APU herní konzole Steam Deck či palubní systémy u automobilů Tesla Model S a Model X.

AMD dodá RDNA2 grafiku pro budoucí Exynosy:

Zdroj Twitter

Diskuze (4) Další článek: Nový senzor pro smartphony. Telefony už brzy dokážou rozpoznat intoxikaci marihuanou

Témata článku: Samsung, Technologie, Exynos, Twitter, AMD, Grafika, Radeon, RDNA2, Tesla, Model X, Apa, VRS, RPG, Herní konzole, Čipset, Variable Rate Shading, Ray Tracing, Ray, Samsung Exynos
Do Fortnite míří další známé postavy. Tentokrát Jill a Chris z Resident Evil

Do Fortnite míří další známé postavy. Tentokrát Jill a Chris z Resident Evil

Crossovery nekončí, Fortnite opět přizval do své soupisky další populární hrdiny.

Michal Maliarov
Epic GamesFortniteVideo
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Windows XP slaví 20 let. Takhle jsme systém přivítali v říjnu 2001
Lukáš Václavík
Windows XPOperační systémyMicrosoft