Samsung startuje update na One UI 3.1. Dočká se jej spousta starších modelů

Samsung oznámil, že do svých starších smartphonů se v brzké době dostane aktualizace, která povýší verzi grafické nadstavby na One UI 3.1. Až doposud běžely všechny Samsung aktualizované na Android 11, na nadstavbě One UI 3.0, takže s brzkým updatem se mohou uživatelé těšit na spoustu softwarových novinek. A nebavíme se jen o těch nejvybavenějších zařízeních, s aktualizací se počítá např. i pro předloňské Galaxy A50 a Galaxy A80!

A jaké jsou ty největší změny a novinky? Hlavní změny se týkají fotoaparátu. Mezi fotorežimy přibude vylepšený mód Single Take, který umožní až patnáctivteřinový záznam okolí, další novinkou bude vylepšené automatické zaostřování. Při natáčení videí bude v módu Pro Video možné nahrávat zvuk z Bluetooth mikrofonu, např. ze sluchátek Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live nebo Galaxy Buds+. U vybraných telefonů bude dostupné i mazání objektů z fotografií, o což se, podobě jako u řady Galaxy S21, postará umělá inteligence .

Mezi další novinky bude patřit funkce Pohodlí pro oči, která omezuje vyzařování modrého světla či funkce Private Share, která zajistí, že nad sdílenými soubory budete mít stále maximální kontrolu. V grafické nadstavbě One UI 3.1 bude možné využít funkci Auto Switch pro automatické přepínání zvukového výstupu do sluchátek mezi telefonem a tabletem, což platí i o sdílení aplikací Samsung Internet a Samsung Notes. Na jednom zařízení začnete, na druhém budete pokračovat. Pokud si telefon s One UI 3.1 připojíte ke sluchátkům Galaxy Buds Pro, bude aktivní i možnosti 360° audia.

Grafická nadstavba One UI 3.1 je v současné době součástí řady Galaxy S21, brzy se formou softwarové aktualizace dostane na řady Galaxy S20, Galaxy Note20, Galaxy S10, Galaxy Note10 a dále pak na smartphony Galaxy Fold, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Fold2, Galaxy A71, Galaxy A51, Galaxy A80 a Galaxy A50. Přesný časový harmonogram aktualizací zatím Samsung nezveřejnil.

Zdroj Samsung News

Diskuze (6) Další článek: Elon Musk chce konkurovat mobilním operátorům. Starlink nabídne hlasové služby

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Aktualizace softwaru, Update, Nadstavba, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds Pro, Aktualizace, Samsung Galaxy A50, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A80, Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy Note10, Samsung Galaxy Note10 Lite, Samsung Galaxy Note10+, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 512GB, Samsung Galaxy S10 Lite, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10+ 1TB, Samsung Galaxy S10e, Telefony s Androidem na Heureka.cz