Samsung SideSync: zrcadlení mobilu v počítači [video]

Vyzkoušeli jsme zrcadlení obrazu SideSync v praxi, podobný Mobizen si navíc poradí i se zálohováním a obnovou dat.

Před pár dny jsme vás informovali o programu Samsung SideSync, který slouží k automatické synchronizaci dat a k zrcadlení displeje smartphonu v počítači. Telefon pak můžete ovládat klávesnicí a myší počítače. Hlavním neduhem bylo zejména to, že byl SideSync uvolněn pouze pro majitele notebooků Samsung ATIV. Na fóru XDA-Developers se však rozběhla iniciativa na spouštění SideSync i pro jiné značky. To se po pár dnech podařilo, jedním dechem je ale třeba dodat, že částečně zatím funguje pouze zrcadlení obrazu, byť je to asi ta nejzajímavější funkce, kterou SideSync nabízí.

Pro správné zprovoznění SideSync je třeba projít následující kroky:

  • Stáhněte si tento archiv, který obsahuje instalaci PC aplikace Phone Screen Sharing a dvě aplikace pro Android, SideSync a Screen Sharing.
  • Nejprve nainstalujeme PC aplikaci Phone Screen Sharing, měla by fungovat na Windows 7 i Windows 8. Po instalaci se spustí update, ten necháme projet až do konce. Pokud se nespustí, manuálně jej vynutíme z instalační lokace Program Files/Samsung/SideSync/PSS/rsautoup.
  • V mobilním zařízení nainstalujeme obě aplikace z archivu, poté aktivujeme Ladění USB v Nastavení - Vývojářské Možnosti, připojíme zařízení k počítači USB kabelem a počkáme na případnou instalaci ovladačů. Jakmile je hotovo, spustíme aplikaci Phone Screen Sharing
  • V PC spustíme aplikaci Phone Screen Sharing, notifikace na zařízení pak informuje o úspěšném připojení. V tuto chvíli se v počítači zobrazí obsah displeje zařízení a my s ním můžeme pracovat

Klepněte pro větší obrázek 
Skiny pro různá zařízení, první platí pro Phone Screen Sharing od Samsungu, zbylá dvojice pro Mobizen

Spuštěná aplikace zobrazuje ve vašem počítači okno univerzálního vzhledu telefonu, ve kterém se zobrazuje aktuální obsah displeje na připojeném zařízení. Jedná se o skin PSS, soudě podle prezentačního videa Samsungu, budou v dalších updatech k dispozici i další skiny. Ty pak půjde manuálně přepnout tak, aby zobrazené zařízení na displeji počítače nejvíce odpovídalo připojenému zařízení. Skin zařízení pak nabízí přesně ty stejné prvky, jako máme na skutečném zařízení, jedná se o klávesy regulující hlasitost, kontextové tlačítko, zpětnou šipku a klávesu Home. Samozřejmě aplikace akceptuje dotykové povely vaší myši i textový vstup z klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Screeny z aplikace Phone Screen Sharing - spuštění, potvrzení o připojení, zamknutý displej, pohotovostní stav, kreslení objektů na displej, možnost ukončení aplikací na pozadí a nastavení

Speciální funkci plní horní a spodní šipka. Horní odhalí nabídku, ve které je možné vytvořit screenshot displeje či nahrát video z ovládání telefonu. U obou je možné si nastavit, zdali chcete materiály tvořit spolu se skinem, či bez něj. Ačkoliv si displej v PC můžete zvětšovat podle svých potřeb, jak chcete, screenshoty HD displeje se musí spokojit s rozlišením 360 × 640 pix. To stejné platí i u videa, kde je v rámci *.avi přípony k dispozici maximálně rozlišení 500 × 500 obrazových bodů. Kvalita samotného videa je ale pouze průměrná.

Na plochu můžete kreslit, podtrhávat nebo vkládat směrové šipky. Deaktivovat je můžete odstraněním kreslící vrstvy nebo spuštěním jiné aplikace, která kresby překryje a ty zmizí. Aplikace má v sobě zabudován správce zařízení, v rámci kterého můžete vidět pouze stávající a nahrané soubory, ty stačí do telefonu přetáhnout systémem drag & drop a ukládají se do složky PSS. Poslední součástí horní lišty je nastavení, v rámci kterého je možné aktivovat notifikace, které vás dodatečně zvukově a vizuálně informují o tom, že vám přišla SMS nebo že máte příchozí hovor. Alternativně je možné aktivovat i notifikace SNS služeb, e-mailů a updatů aplikací přes Nastavení - Usnadnění - Phone Screen Sharing

Klepněte pro větší obrázek
Notifikace příchozího hovoru na displeji notebooku je doprovázena zvukovým signálem.

Spodní šipka otevírá nabídku se spuštěnými aplikacemi, které můžete z tohoto rozhraní hned ukončit. V současné verzi aplikace Phone Screen Sharing není možné vytvářet zálohu a obnovu dat, chybí také možnost sdíleného clipboardu, snad se dočkáme v dalších updatech.

Pokud nechcete čekat

Pokud nechcete čekat, až Samsung svou službu pro všechny plně zprovozní, můžete již nyní využít plnohodnotné řešení. Samsung totiž nabízí pod vlastním obchodním názvem jinou funkční aplikaci, na kterou pravděpodobně zakoupil licenci. Jedná se o aplikaci Mobizen, PC aplikaci stáhnete zde, Android aplikaci pak musíte stáhnout zde. Aplikace je sice k dispozici na Google Play, její dostupnost je ale omezena jen na USA, Čínu a Koreu, takže se. zejména u instalátoru PC aplikace. nezlekněte neznámých znaků a instalujte „po paměti“ jako u jiných MSI instalátorů. Po instalaci vás aplikace upozorní na doinstalování potřebného pluginu, ten je již možné z Google Play bez problémů stáhnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přihlášení k Mobizenu přes e-mail, připojení zařízení je chráněno heslem. Připojit se lze kabelem nebo přes Wi-Fi

Jakmile aplikaci v telefonu spustíte, je třeba nastavil e-mail a čtyřmístný PIN, který bude zadávat na počítači pro přístup k telefonu. Spojení s počítačem může probíhat přes Wi-Fi (PC a smartphone musí být na stejné síti) nebo po kabelu, raději však doporučím kabelové připojení, protože bezdrátová varianta byla občas zpomalená. Kvalita spojení závisí především na vaši vzdálenosti od AP. Jakmile máte hotovo, propojení je aktivní, o čemž informuje notifikací i samotné mobilní zařízení. Automaticky je pak nastaven skin odpovídajícího smartphonu, společnost mobizen hovoří jen o kompatibilitě se Samsungem Galaxy S III, nám se navíc povedlo navázat spojení i s Galaxy Note II, ke kterému je připraven i odpovídající Skin. Předpokládáme však i kompatibilitu dalších zařízení Samsung.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Screenshoty aplikace Mobizen - pohotovostní režim, kreslení na displej, kopírování souboru přetažením nad displej a provádění zálohy. Integrovaný správce souborů a možnosti zálohy a obnovy. Zálohy mohou probíhat automaticky po připojení telefonu k počítači

Pokud jsem se u SideSync zmiňoval, že aktuální verze, která se na veřejnost dostala, nedisponuje plnou funkčností, tak zde musím konstatovat, že se jedná o daleko lépe fungující řešení. Jedinou vadou na kráse je stálá nemožnost využití zkratek Ctrl+C a Ctrl+V napříč počítačem a smartphonem, na druhou stranu funguje záloha a obnova zařízení. Plně funkčně je také kopírování souborů drag & drop, resp. jsou zobrazovány i všechny stávající soubory v interní paměti, některé u SideSync nejsou vidět. Další funkčnost je obdobná jako u aplikace SideSync, včetně screenování obrazu, nahrávání displeje, kreslení na displej a notifikací.

Diskuze (8) Další článek: QR kódy nejsou jen na hraní, ve Spořitelně jimi zaplatíte za mobil

Témata článku: Samsung, Smartphony, Mobilní aplikace, Video, Software pro mobily, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Počítač, SideSync, RSA, Nejzajímavější funkce, Mobil, MOBI, Samsun, Zrcadlení, Spuštěná aplikace, Zamknutý displej, Integrovaný správce, Sam, Program Files, Ladění USB
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

** Nabíjecí kabely pro telefony jsou nuda ** Zažitý stereotyp chce změnit PixelCable ** Má svůj displej, jednotku s firmwarem i samostatnou aplikaci

Martin Miksa
GadgetNabíjeníSmartphony
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10