Samsung si pojistil strategické chemické suroviny z Japonska. Přes firmu z Belgie

Samsung si pojistil strategické chemické suroviny z Japonska. Přes firmu z Belgie

Japonsko na začátku července omezilo vývoz chemických surovin do Jižní Koreje, které jsou nebytné pro výrobu displejů a polovodičových součástek. Jednalo se zejména o fluorovaný polyimid, tavidla pro pájení čipů na desky plošných spojů a vysoce čistý fluorovodík, který se používá při leptání polovodičů. Omezení v dávkách potřebných materiálů mělo snížit výrobu modelů řady Galaxy Note10 o 10 procent, možná i proto se v první vlně nedostalo na všechny, kteří si předobjednali 512GB Galaxy Note10+

Podle jihokorejského zdroje Samsung při nákupu potřebných materiálů využije prostředníka z Belgie. Tamní firma suroviny nakoupí z Japonska a poté je se ziskem přeprodá Samsungu. Výrobce tak zareagoval na probíhající obchodní válku mezi Jižní Koreou a Japonskem, zatím to však vypadá spíše na dočasné řešení. Jihokorejce budou stát vstupní suroviny o něco více, na druhou stranu díky jejich úplně absenci nebudou muset omezovat či dokonce zastavovat výrobu. 

Samsung již před uvalením sankcí na jihokorejské firmy naskladnil dostatek surovin na dva měsíce, které si v minulém týdnu pojistil o další půlrok. Prostředník v Belgii přijde do hry, pokud se oba asijské státy nedomluví na zrušení obchodních sankcí. A to se zatím jeví jako vysoce nepravděpodobné.

Představení dvou modelů řady Galaxy Note10:

Zdroj ETNews

Diskuze (8) Další článek: Jak vybrat sluchátka na sport

Témata článku: Samsung, Displeje, Ostatní, Korea, Komponenty, Hardware, Polovodiče, Jižní Korea, Surovina, Výroba, Prostředník, Belgie, Model řady, Japonsko, Pře, Etnews
Kreslené dobrodružství Sable se ukazuje v nových záběrech

Kreslené dobrodružství Sable se ukazuje v nových záběrech

Celá čtvrthodina nových záběrů z komiksově laděné adventury.

Michal Maliarov
Akční adventuraVideo
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Bill a Melinda Gatesovi se rozvedli. Nadaci budou řídit společně – zatím jen na zkoušku
Karel Kilián
Bill GatesOsobnosti počítačové historieIT Osobnosti