Samsung si patentoval vyklápěcí displej s reproduktory. Dostane jej řada Galaxy S?

Samsung si čerstvě pantentoval využití flexibilního displeje u zařízení klasické konstrukce. Samotný displejový panel se má částečně vyklápět z těla telefonu, aby došlo ke zvětšení rezonanční komory uvnitř telefonu. A to by měla přispět k vyšší zvukové kvalitě, pro kterou Samsung v patentu používá označení Pro Sound.

Displej se má podle patentového návrhu jen nepatrně překládat v polovině, a jakmile telefon zjistí aktivaci hudebního přehrávání (nebo samotné funkce Pro Sound), jeho horní polovina se částečně vyklopí. Tím pádem dojde ke zvětšení vnitřní rezonanční komory. V bocích zdvižené části se objeví další výduchy reproduktorů, které jsou jinak umístěny těsně pod displejem. Pokud bude displej v rovině, bude zvuk prostupovat jen sluchátkovým repráčkem (např. v režimu Dolby Atmos), tj. stejně jako doposud.

Na rozdíl od jiných dřívějších patentů, vypadá vyklápěcí displej s reproduktory Pro Sound jako řešení, které by Samsung mohl hned nasadit do praxe. Ještě, když se podíváte do naší galerie na vytvořené rendery, pod které se podepsal web LetsGoDigital. Samsung má skládací displeje poměrně v pokročilé fázi vývoje (Galaxy Z Fold2 je toho důkazem), takže lehce vyklopitelný panel by pro Samsung jistě nebyl žádný velký problém. Jen by muselo dojít k určitému přeuspořádání vnitřních částí a zřejmě bychom museli oželet zvýšenou odolnost IP68. 

Přijde tento patent někdy do praxe? To samozřejmě nevíme, ale pokud ano, jeví se jako jasný kandidát řada Galaxy S.

Zdroj LetsGoDigital

Diskuze (96) Další článek: Samsung má v rukávu Exynosy s AMD grafikou. Dočkat se jich máme v roce 2022

Témata článku: Samsung, Ohebný displej, Displeje, Flexibilní displej, Rendery, Patent, Reproduktory, Telefon, Pro Sound, Zvětšení, Reproduktor, Displej, Dolby AtmosUrčitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid