Samsung si patentoval skládací tablet. Stylus snadno schováte na zádech

Samsung má pro příští rok se skládačkami velké plány, a zveřejněné patenty naznačují, že bychom se mohli dočkat telefonu s výsuvným displejem (Galaxy Z Roll) nebo rovnou skládacího tabletu. Na motivy nedávno podaného patentu vznikly rendery, které přibližují černobílé náčrtky realitě. A pokud bude finální zařízení vypadat podobně, mohl by Samsung spojit do jednoho celku příjemné s užitečným. 

Jedna z podob skládacího tabletu je ta, v rámci které zavřete dvě krajní části displeje dovnitř, takže při přenášení ochráníte skládací displej zdvojenou konstrukcí á-la Galaxy Z Fold2. Rendery však ukazují i druhou variantu skládačky, která části displeje překládá na zadní stranu. V ruce tak máte, buď kompaktnější smartphonovou podobu zařízení, nebo jeho větší tabletovou variantu. Zajímavá je i, jinak nudná zadní část telefonu, kde bude mezi zavřenými částmi displeje umístěno pero S Pen, které se k zádi magneticky přichytí, a mohlo by se zde i současně nabíjet. 

Pero však nebude nijak vadit fotoaparátům, které budete moci použít pro focení i v kompaktnější podobě skládačky. Nadvakrát skládací displej má přinést i různé možnosti využití, např. částečné vyklopení jedné displejové části má posloužit jako stojánek při sledování videí. Hybrid mezi smartphonem a tabletem podporující dotykového pero by mohl ve finále nést označení Galaxy Z Fold Tab, jeho případná premiéra se však očekává až v příštím roce. Letos bychom se měli u Samsung primárně dočkat nástupců skládacího Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flip.

Nové typy displejů od Samsungu (SID 2021):

Zdroj Letsgodigital

Váš názor Další článek: Bude to sběratelská rarita. LG přece jen vyrobí Rollable, ale jen pro interní účely

Témata článku: Samsung, pant, Spekulace, Stylus, Skládací displej, Skládací konstrukce, Rendery, Hybridy, Patent, Pen, Realita, Motiv, Podoba, Displej, Sido, KonstrukceUrčitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny