Samsung si patentoval dva typy rolovacích displejů. Budoucnost smartphonů bude zřejmě dost zajímavá

  • Samsung si patentoval dvě nové skládací konstrukce
  • Zajímavě vypadají i dva nové typy rolovacích panelů
  • Základní se roluje z jednoho směru, tabletový panel roste ze stran

Samsung si v průběhu září nechal udělit ochrannou známku na hned několik netradičních displejových konstrukcí. Začátkem září vypluly na povrch informace o tom, že si Samsung zaregistroval displeje Flex G a Flex S, které jsou určeny pro nadvakrát skládací hybridy, které již dříve na veřejnosti ukázala divize Samsung Display. Konkrétně na letošním veletrhu CES 2022 v Las Vegas.

Flex G je typ panelu pro menší tablety, který zavřete čtvrtinami displeje dovnitř podobně jako okenice. Flex S je zase určen pro trojité skládací zařízení, přičemž v zavřeném stavu supluje třetina zařízení klasický displeje telefonu, který tak lze běžně ovládat.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung si nechal udělit ochrannou známku na displej typu Flex G. Dvakrát skládací panel je tak příslibem do budoucna

Čerstvou novinkou jsou pak ochranné známky na označení Slideable Flex Duet a Slidable Flex Solo. V prvním případě se bude zřejmě jednat o ztělesnění prototypu „Slideable Wide“, což je zařízení o velikosti tabletu, které dokáže svou displejovou plochu při vysunutí rozšířit ze dvou stran. Ve druhém případě se jedná o displej telefonu, který se v případě potřeby může z jedné strany natáhnout a rozšířit tak zobrazovací plochu. Samsung jej prezentoval již dříve pod označením „Slidable Vertical“. 


Nejoblíbenější telefony od Samsungu

Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 8GB/256GB Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 8GB/256GB
nabízí 83 obchodů za ceny od 23 580 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/128GB
nabízí 95 obchodů za ceny od 8 178 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A34 5G A346B 6GB/128GB Samsung Galaxy A34 5G A346B 6GB/128GB
nabízí 101 obchodů za ceny od 6 536 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/256GB Samsung Galaxy A54 5G A546B 8GB/256GB
nabízí 85 obchodů za ceny od 8 990 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené telefony od Samsungu


Udělením ochranné známky je prvním krokem, aby mohl Samsung tyto displeje přetavit do komerčně dostupných zařízení. Je tak vidět, že Samsung rozhodně nezůstává jen u aktuálních skládaček řad Flip a Fold, ale že i nadále přemýšlí nad různými konstrukcemi mobilních displejů.

Rolovací koncepty od Samsungu:

A není divu, podle šéfa divize Samsung mají prodeje zařízení se skládacími (či rolovacími) displeji činit už v roce 2025 polovinu všech prodaných telefonů. A to je rozhodně odvážný cíl, kterému chce jít Samsung naproti. Je tedy velmi pravděpodobné, že do tří let budou na trhu i první generace telefonů řady Galaxy s rolovacími displeji. Budoucnost tedy vypadá hodně zajímavě.

Diskuze (6) Další článek: Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Rolovací displej, Výzkum a vývoj, Patent, Prototyp, Samsung Displej, Konstrukce, Fold, Displej, Ochranná známka, Typ, Zařízení, SMA, Las Vegas, Telefon, Flex S, Panel, Flex G