Samsung se dohodl s Corningem na výrobě UTG skel pro skládací zařízení

Podle všech zákulisních spekulací a dohadů má Samsung představit 5. srpna novou generaci skládacího Galaxy Fold, jmenovitě model Galaxy Fold 2. Skládaí displej by mělo krýt UTG sklo, podobně, jako u modelu Galaxy Z Flip. Samsung již skla údajně objednal, a to u jihokorejské firmy Dowoo Insys, která byla výhradním dodavatelem skel pro skládací véčko. Pro Samsung se však rýsuje nová dohoda, která by mohla vyústit v odolnější skla pro skládací zařízení. Jihokorejci totiž vyjednávají se společností Corning, která je ve světě mobilů známá zejména svým odolným sklem Gorilla Glass.

Samsung u aktuálních skel není spokojen, nejen s pořizovací cenou, ale také s hmotností, kterou UTG vrstva připočte k váze celého telefonu. Samsung se tak spojil s americkou společností Corning, a to za účelem zrychlení vývoje a ustavení dodavatelského řetězce v USA. Firma Corning přitom dříve hovořila o tom, že bude mít své skládací sklo pro hybridy a véčka hotové do konce roku 2020. Užší spolupráce se Samsungem by se měla soustředit na detaily, protože u skel bude záležet i na těch nejmenších detailech displejů, jako např.  na poloměru zakřivení skla v případě zavřeného displeje. 

První skládačky od Samsungu s UTG sklem od Corningu se mají na trh dostat již v příštím roce. Letošní Galaxy Fold 2 má nabídnout stejné UTG sklo jako u Galaxy Z Flip. U nové generace hybridu se očekává větší vnitřní 7,7" skládací displej, který v zavřeném stavu doplní větší vnější AMOLED panel. Vyloučena není ani podpora dotykového pera S Pen či zvýšená odolnost. Zda se spekulace potvrdí, by mělo být jasné začátkem srpna.

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Flip:

Zdroj ddaily

Diskuze (3) Další článek: Fotografické závody pokračují! Xiaomi chystá telefon se 120× zoomem

Témata článku: Samsung, Gorilla Glass, Véčko, USA, Skládací konstrukce, Flip, Hybridy, UTG, Corning, DDaily, Zařízení, Samsun, Pro +, Pen, Sklo, Displej, Mobilní telefony véčka na Heureka.cz