Samsung S Pebble: konkurent iPod Shuffle

Designově odkazuje na Samsung Galaxy S III, funkčně naopak tíhne k iPod Shuffle. Konektivitu se světem zaručuje 3,5mm konektor jack.

Na prezentaci při představování Samsungu Galaxy S III na veletrhu MWC v Barceloně jsme si na slidech povšimli i zajímavého příslušenství schovávajícího se pod názvem S Pebble. Malý přehrávač na plátně vydržel jen malou chvíli a moc informací jsme se o něm nedozvěděli. Napravíme to až v dnešním článku. V kontextu možných dezinformací je třeba hned na úvod zmínit, že přehrávač nedisponuje funkcí Bluetooth a tedy neslouží k přehrávání hudby z telefonu. Jedná se o samostatnou jednotku se 4GB interní pamětí, která má být vnímána jako doplňkové příslušenství ke zmiňovanému Galaxy S III. Ve skutečnosti ale příslušenství spíše jen „parazituje“ na designu vlastní vlajkové lodi a snaží se být konkurentem iPodu Shuffle.

Audio konektor pro přenos dat i nabíjení

Samotný přehrávač můžete v obchodech nalézt i pod označením Samsung MP3 Player W1 ve dvou barevných variantách, Marble White a Pebble Blue, které korespondují s původními barevnými variantami Galaxy S III. Příslušenství se prodává v plastové krabičce, ke které dostanete i řadu příslušenství. Nejdůležitějším je redukce z 3,5mm jacku na standardní USB. Protože je hudební konektor jack jediným výstupem na příslušenství, jde jej přes připojenou redukci spojit s počítačem a zároveň jej nabíjet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S Pebble se prodává ve dvou barevných variantách - modré a bílé. K přehrávači jsou dostupné dvě redukce laděny do bílé barvy (i u modré jsou bílé). Detaily bílé barevné varianty.

Po připojení je nabíjení a stav baterie signalizován svítící diodou (zvládne dva stavy - do 10 % červená, jinak zelená), hudební přehrávač se navíc objeví v PC Aplikaci Kies a dokonce mu můžete aktualizovat firmware. To učiníte pravděpodobně hned po prvním připojení k počítači, žádnou znatelnou novinku ale nečekejte. Changelog hovoří pouze o zlepšení stability. Po připojení k počítači se rovněž aktivuje režim Mass Storage, hudbu můžete do „hudebního kamínku“ jednoduše nakopírovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily modré barevné varianty, barva a materiál odpovídá krytům modré barevné varianty Samsungu Galaxy S III.

Druhou možností, jak do přehrávače dostat hudební skladby v podporovaných hudebních formátech (tj. *.mp3, *.wma, *.flag a *.ogg), je konverzní „on-the-go“ kabel s 3,5mm jackem na jedné a microUSB konektorem na straně druhé. Přes něj můžete zařízení připojit k Samsungu Galaxy S III (spojení fungovalo i s Galaxy S II, naopak Galaxy Chat připojený přehrávač neviděl), přehrávač se ve správci souboru zobrazí jako externí disk a můžete do něj z telefonu přímo překopírovat hudební soubory. V základením balení najdeme i základní pecková sluchátka, která hrají poměrně slušně, můžete je však samozřejmě nahradit sluchátky z vlastní sbírky. U příslušenství nechybí ani jednoduchá příručka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabíjení, nošení a připojená sluchátka k S Pebble u obou barevných variant.

Samotný přehrávač je oválného tvaru. Čelní plocha je věnována dotykovým ovládacím prvkům pro korekci hlasitosti, spuštění přehrávání a přeskakování mezi skladbami. Další ovládací prvky po bocích přehrávače jsou čistě mechanické posuvníky, které aktivují, resp. deaktivují náhodné přehrávání, spouští zařízení ve standardním režimu nebo s ekvalizérem SoundAlive, případně zamykají zařízení proti nechtěným dotykům. Vystačíte si i bez aktivního zámku, jakmile se cca 30 vteřin nedotýkáte ovládacích prvků, uzamknou se. Pro odemčení stačí některé z dotykových tlačítek delší dobu podržet. Celo spoudní stranu pak zaujímá kovový klip, kterým můžete přehrávač upnout na např. na oblečení nebo batoh. Ne těle jej moc neucítíte, váží pouhých 13,5 gramu.

Klepněte pro větší obrázek
S Pebble připojené k Samsungu Galaxy S III se tváří jako výměnný disk, můžete na něj „za chodu“ přetáhnout hudbu z telefonu.

Závěrem

Hudební přehrávač S Pebble využijete např. při outdoorových a fitness aktivitách, na druhou stranu se hodí i na delší cesty, na kterých nebudete chtít vybíjet váš smartphone jen kvůli poslechu hudby. V neposlední řadě můžete S Pebble napojit i na domácí audio systém. Na jedno nabití vydržel přehrávač reprodukovat hudbu cca při 75% hlasitosti plných 12 hodin. Někomu možná bude vadit malá paměť, tabulkové 4GB se v reálu smrsklo na 3,52 GB. Oceňuji vysokou maximální úroveň hlasitosti i ekvalizér SoundAlive pro zesílení basů, nehodí se však pro všechny hudební žánry. Oproti iPodu Shuffle sice máme k dispozici dvojnásobnou paměť, postrádat však musíme hlasové pokyny VoiceOver i hliníkové šasi.

 

Diskuze (12) Další článek: HTC J: asijský agent se vody nebojí. Dorazí až k nám?

Témata článku: Samsung, Smartphony, Příslušenství, iPod, Pebble, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Chat, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Sam, Hudební žánr, Hudební formát, Ekvalizér soundalive, Zmiňované galaxy, Nechtěný dotyk, Samsun, Malá paměť, Konkurent, Ipo