Samsung Rex 70 Duos: výměna SIM za chodu [recenze]

Ani tyranosaurus, ani chytrý pes, nýbrž jednoduchý Dual SIM, který klame tělem.
Kapitoly článku

Modely Samsung Galaxy Rex byly původně určeny pro rozvojové trhy, čtveřice modelů byla světu oznámena v únoru a jedná se o zařízení běžící na dotykové platformě Samsungu, jenž nabízí jen to nejnutnější. I přes všechny základní předpoklady se k nám dostala dvojice modelů Rex 80 a Rex 70 Duos, právě na druhý jmenovaný je zaměřena tato recenze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Samungu Rex 70 Duos, v recenzi se podíváme na modrou barevnou variantu, Rex 70 je alternativně k dispozici i v šedé a bílé

Klíčové vlastnosti:

 • nízká cena
 • podpora dvou SIM karet s výměnou za chodu
 • vzhled evokuje design modelů Galaxy s Androidem
 • aktivní lockscreen s možnosti otevírat aplikace
 • možnost nahrávání hlasových hovorů
 • přesměrování hovorů mezi SIM kartami a další užitečné nastavení

Hlavní nedostatky:

 • nekvalitní displej
 • častá zpomalenost zařízení
 • dlouhé popisky ikon v menu se nezalamují
 • senzorické klávesy bez vibrační odezvy
 • špatná kvalita fotografií, chybí autofocus
 • připojení k PC jen při vypnutí všech běžících aplikací
 • chybí 3G, k dispozici maximálně EDGE

Samsung Rex 70
S3802
rozměry a hmotnost: 105 × 57 × 12,0 mm
displej: 3,0", kapacitní TFT LCD, 240 × 320, 133 PPI
sítě: GSM
konektivita: microUSB Type-B, Bluetooth 3
paměť: 10 MB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 000 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: 2MPx
15 %
vybavenost
cena: už se neprodává

 

Vzhled jako smartphone řady Galaxy

Samsung Rex 70 je kompaktní model, napodobující design smartphonů rodiny Galaxy, o rozměrech 105 × 57 × 12 mm. Do ruky padne díky zaobleným hranám poměrně dobře, pozor si však dejte na zpocené dlaně, z nich má díky lesklým hladkým krytům tendenci vyklouzávat. Čelní plochu obepíná stříbrný rámeček, který na navozovat dojem luxusu, přesto však počítejte s tím, že na něm budou často ulpívat otisky prstů, stejně jako na čelná straně. Ta je vybavena třípalcovým TFT LCD displejem s úhlopříčkou 240 × 320 obrazových bodů, bohužel se nacházíme v nízké cenové hladině, takže bude muset vzít zavděk horším pozorovacím úhlům a špatné čitelnosti (spíše nečitelnosti) na přímém slunci. I přesto, že se jedná o kapacitní displej, je třeba při jeho ovládání znatelně většího tlaku, než jste možná zvyklí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Rex 70 z různých úhlů pohledu

Pod displejem je vyhrazen prostor na základní ovládací prvky, ve své podstatě se jedná o středové tlačítko, které evokuje androidí klávesu Home, ve své podstatě se ale jedná o šikovně zamaskované tlačítko pro návrat o jednu úroveň zpět. Po stranách má pak senzorická tlačítka - sluchátka k ovládání hovorů. Červené vás navíc po stisku vrátí do pohotovostního stavu, zelené pak spustit protokol volání, u obou nám však vadí citelná absence vibrační odezvy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana Rex 70 je lesklá a imituje broušený kov

Místo nad displejem je vyplněno ozdobnou mřížkou reproduktoru, pod níž se nachází logo výrobce. Nemůže chybět ani čidlo pro přiblížení k displeji. Boky zařízení jsou poměrně strohé, na levou stranu bylo umístěno dvojtlačítko k regulování hlasitosti, pravý bok disponuje zamykacím a zapínacím tlačítkem v jednom. Horní hrana nabídne 3,5mm konektor jack pro připojení vlastních sluchátek, spodní hrana pak microUSB konektor pro nabíjení a datové přenosy. Na zadním krytu je pak umístěn hlavní reproduktor a 2Mpix fotoaparát bez autofocusu. Pod skořápkou je pak umístěna 1000mAh baterie, která vám ve většině případů postačí na několik dní výdrže v pohotovostním stavu a slot pro microSD karty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Rex 70 padne do dlaně díky svým malým rozměrům velmi dobře

Inovovaná dotyková platforma

Ač zařízení klame tělem, najdeme v něm pouze vylepšenou dotykovou platformu Samsungu, která se chce zčásti podobat Androidu. Svědčí o tom základní rozvržení pohotovostní obrazovky, která se skládá z notifikační lišty, která informuje o nejdůležitějších stavových informací, včetně intenzity signálu na obou SIM kartách či zbývající kapacitě baterie. Horní lištu lze navíc vysunout, takže můžete rychle vypnout nebo zapnout příjem mobilních dat, Bluetooth, režim letadlo nebo upravit zvuk telefonu. Dvojice tlačítek pod přepínači slouží k výběru hlavní SIM karty, tj. té, která bude sloužit pro odchozí hovory a odeslané SMS zprávy. Alternativně můžete k přepnutí karet použít dlouhé podržení prostředního tlačítka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zamykací obrazovka, pohotovostní stav s widgety a možnost jejich úprav

Ve spodní části displeje jsou umístěny čtyři ikony, které se opakují i u dalších podploch. Jedná se o číselník, kontakty, zprávy a tlačítko pro vstup do hlavní nabídky. Hlavní část displeje v pohotovosti zabírá až osm podploch, mezi kterými můžete procházet horizontálními směry. Na plochy lze do předpřipravených míst přidávat widgety, tj. specializované miniaplikace, např. poznámky, kalendář, duální hodiny, Google hledání, Twitter, a další. Hlavní nabídka je maticová v rozvržení 4 × 4 ikony se společnou spodní řadou. Pořadí ikon si můžete upravit tak, jak se vám zlíbí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní menu a nastavení, volby displeje, nastavujeme pozadí pro každou SIM zvlášť, rozdíly u SIM mohou být i u zvukových profilů, povšimněte si i zpětné šipky v pravém dolním rohu, která urychluje procházení nabídek

Z pohledu systémového nastavení je možno vybrat wallpaper na pozadí, popř. povolit zkratky přímo na lockscreenu (kontakty, zprávy, hudební přehrávač, internetový prohlížeč). V rámci nastavení můžete očekávat i možnost zálohy kontaktů, zpráv, kalendáře, úkolů a poznámek. Nechybí ani pokročilé zvukové profily, které mohou mít rozlišné chování pro každou SIM a samozřejmě je můžete i dále upravit. V případě, že budete mít zmeškané volání nebo nepřečtenou zprávu, stačí místo zámku potáhnout do boku patřičnou ikonu a dostanete se přímo do odpovídající nabídky náležící zmeškané události.

V rámci podnabídek můžete využít i rychlý návrat zpět ikonou šipky v pravém dolním rohu, nejen redaktoři pak ocení možnost pořizování screenů obrazovky soutiskem středové a zamykací klávesy. Potenciální majitel si ale bude i přes všechny inovace zvyknout na pomalost zařízení, obrňte se proto větší trpělivostí.

Dvě SIM standardní velikosti

Samsung Rex 70 se ještě neveze na vlnách nejmodernějších zařízení a tak u něj nalezneme dva sloty pro standardní velikost SIM karty. Jednu kartu nalezneme hned pod baterií, takže tu za chodu nijak nevyměníte, naopak možnost výměny máte s kartou na boku zařízení, pro jejíž zpřístupnění stačí jen oddělat zadní kryt. Po prvním vložení SIM karet je třeba je registrovat, tj. přiřadit jim název a ikonu. Zařízení pracuje v režimu Dual SIM Stand-By, což znamená, že jsou v reálném čase dostupné obě SIM karty a vy si vybíráte, která má být použitá pro odchozí volání a zprávy. Přepnutí karet lze provést podržením středového tlačítka nebo z horní lišta, v návaznosti na SIM se podkreslí signál SIM karet s dříve přiřazenou ikonou a může se změnit i pozadí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Správa SIM karet, karty je třeba nejprve zaregistrovat, tj. přiřadit jim název a ikonu. Karty se mohou automaticky přepnout v závislosti na čase nebo je můžete přepnout v hlavní liště. Vybraná karta může poskytovat datové přenosy

Pokud je jedna SIM nedostupná (chybí signál), nebo na ní právě probíhá hovor, druhá SIM může být nakonfigurována tak, aby přesměrovávala hovory na tu SIM, která má přístup k telefonním funkcím a to i v průběhu hovoru notifikací druhého příchozího volání. S některými kombinacemi SIM karet se nám ovšem nastavení nepovedlo, uspěli jsme pouze s kombinací dvou SIM od Vodafonu. SIM karty mohu mít nastavené i časové intervaly, kdy se samy přepnou, můžete si tak např. nastavit, že od pěti odpoledne bude jako hlavní SIM zvolena soukromá karta. Jako uživatel můžete také vybrat, ze které karty mají být čerpány datové přenosy. Zajímavou možností je rychlá výměna SIM2 v reálném čase, bez toho, aniž by se restartoval telefon. V praxi tak pod krytem můžete nosit i třetí SIM a měnit ji dle potřeby za chodu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Číselník a telefonní seznam, skupny a rychlé vytáčení delším podržením čísla v dialeru

Samotný číselník se sestává ze záložek pro telefonní seznam, protokoly volání a oblíbené kontakty. Při zadání čísla můžete volat ze SIM1 nebo SIM2, napsat zprávu, případně číslo uložit do kontaktů. Telefonní seznam má k dispozici 1000 vícepoložkových kontaktů, ke každému lze přidat číslo, skupinu, e-mail, vyzváněcí melodii a spoustu dalších detailů. V průběhu hovoru si protistrana na nic nestěžovala, naopak to bylo u nás, protože se v reproduktoru ozývala při jakékoliv hlasitosti slyšitelná rezonance, která zbytečně rozptylovala. Na druhou stranu si můžete nastavit několik úrovní hlasitosti, zhruba poloviční nastavení nám přišlo akorát, přilepšit si pak můžete v hlučném prostředí. Poměrně nečekanou volbou je možnost nahrávání hovorů do formátů *.amr, zapnete ji v průběhu volání v pravé části displeje.

Kapitoly článku

Témata článku: Samsung, Recenze, DualSIM, Nahrávání hovorů, SIM, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Rex 70, Pravý čas, Integrovaný správce, Základní předpoklad, Samungu, Standardní velikost, Lavice, Hlučné prostředí, Středové tlačítko, Špatná kvalita, Horizontální směr, Rychlá výměna, Sam, Duo, ActiveSync, Školní lavice, Rezonance, Zkušební verze, Dual sim telefony na Heureka.cz
eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

** Víte, že eSIM dnes může mít úplně každý telefon s Androidem ** Budete jen potřebovat kartičku eSIM.me, která vypadá jako nanoSIM ** Podle její ceny se odvíjí kapacita úložiště eSIM profilů

Martin Chroust
SIMeSIMAndroid
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

** Útočníkům první vlna nestačila, na důvěřivé Čechy útočí dál ** Nalákají vás na údajně nezaplacené clo ** Odkaz neotvírejte a podvodníkům rozhodně nic neplaťte!

Martin Chroust
PodvodOchranaSMS
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

** Odolné smartphony s logem AGM vždy něčím překvapí ** Nový Glory G1S dostal do výbavy zatím nejlepší mobilní termovizi ** Za zmínku stojí špičková odolnost i integrovaný laser

Martin Chroust
TermokameraZvýšená odolnostSnapdragon
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Další velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

Další velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

** Chytré hodinky se prakticky každý rok naučí měřit něco nového ** Letos by se mělo jednat o neinvazivní měření krevního cukru ** Měření teploty kůže by se mělo dostat i na další chytré hodinky

Martin Chroust
Měření glykémieMěřeníChytré hodinky
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

** Dochází vám v Androidu volné místo? ** Je třeba šetřit, kde se dá ** Nejméně bolestivým krokem je odstranění dočasných souborů

Martin Chroust
PaměťJak...Android