Samsung, Qualcomm a americký Verizon mají nový rekord. V 5G síti docílili uploadu až 711 Mbps

Samsung ve spolupráci s Qualcommem a americkým operátorem Verizon v testovací laboratoři dosáhl rychlosti uploadu 711 Mbps, což opět posouvá limity 5G sítí. Testu se zúčastnil vlajkový smartphone s 5G modemem Snapdragon X65, který využíval 400MHz frekvenci pásma mmWave amerického operátora Verizon v kombinaci s 20MHz 4G, a to v režimu SU-MIMO (Single-User MIMO) a Carrier aggregation. Testu se účastnila i 28GHz Compact Macro 5G stanice a síťově prvky vRAN a vCore od Samsungu.

Zatímco dřívější rekordy se pojí se stahováním v 5G sítích, aktuální test přispěl k vyšší rychlosti uploadu. Tato rychlost, v rámci které uploadnete třeba 1GB film za 10 vteřin, tak otevírá cestu k uploadu videí, fotografií a dalších dat na cloud, která mohou být rychle sdílena s veřejností. Vysoká rychlost uploadu má umožnit kvalitnější spolupráci se zaměstnanci, kteří se nacházejí ve vzdáleném terénu a posílají do centrály sesbíraná data, uploadují či synchronizují velké soubory. Samsung od 5G technologie očekává, že bude v budoucnu použita třeba pro analýzu fotografií v reálném čase nebo pro detekci defektů v rámci automatizované výroby.

V Barceloně už jezdí tzv. 5G vlak:

Komerčně dostupná mobilní zařízení se síťovými prvky, které se zúčastnily testu, budou na trhu dostupná koncem letošního roku. 

Zdroj Samsung News

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (4) Další článek: Apple stále vládne smartphonovému byznysu. Bere 75 % zisků z celého trhu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Mbps, Operátor, Verizon, Upload, Rychlost, Carrier Aggregation, Rekord, Samsun, Test, Samsung News,