Samsung, Qualcomm a americký Verizon mají nový rekord. V 5G síti docílili uploadu až 711 Mbps

Samsung ve spolupráci s Qualcommem a americkým operátorem Verizon v testovací laboratoři dosáhl rychlosti uploadu 711 Mbps, což opět posouvá limity 5G sítí. Testu se zúčastnil vlajkový smartphone s 5G modemem Snapdragon X65, který využíval 400MHz frekvenci pásma mmWave amerického operátora Verizon v kombinaci s 20MHz 4G, a to v režimu SU-MIMO (Single-User MIMO) a Carrier aggregation. Testu se účastnila i 28GHz Compact Macro 5G stanice a síťově prvky vRAN a vCore od Samsungu.

Zatímco dřívější rekordy se pojí se stahováním v 5G sítích, aktuální test přispěl k vyšší rychlosti uploadu. Tato rychlost, v rámci které uploadnete třeba 1GB film za 10 vteřin, tak otevírá cestu k uploadu videí, fotografií a dalších dat na cloud, která mohou být rychle sdílena s veřejností. Vysoká rychlost uploadu má umožnit kvalitnější spolupráci se zaměstnanci, kteří se nacházejí ve vzdáleném terénu a posílají do centrály sesbíraná data, uploadují či synchronizují velké soubory. Samsung od 5G technologie očekává, že bude v budoucnu použita třeba pro analýzu fotografií v reálném čase nebo pro detekci defektů v rámci automatizované výroby.

V Barceloně už jezdí tzv. 5G vlak:

Komerčně dostupná mobilní zařízení se síťovými prvky, které se zúčastnily testu, budou na trhu dostupná koncem letošního roku. 

Zdroj Samsung News

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (4) Další článek: Apple stále vládne smartphonovému byznysu. Bere 75 % zisků z celého trhu

Témata článku: Samsung, 5G, Snapdragon, Qualcomm, Sítě 5G, 4G, Mobilní sítě, Barcelona, Modem, Rekordy, Agregace pásem, Carrier Aggregation, Rychlost, Test, Operátor, Verizon, Samsung News, Mbps, Upload, Rekord, Modemy na Heureka.cz




Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress