Samsung prodlužuje záruční dobu až o 4 měsíce kvůli omezením okolo COVID-19

Česká pobočka Samsungu oznámila automatické prodloužení záruky těm zákazníkům, kterým zákonem stanovená dvouletá záruka vyprší v období mezi 15. březnem a 15. červnem. Těmto zákazníkům bude záruka při případné reklamaci prodloužena až do 15. července, v krajním případě tedy až o čtyři měsíce. Jedinou podmínkou je to, že reklamované zařízení bude patřit do české distribuce, a nebude se jednat o dovozové zařízení. Z prodloužení záruky jsou také vyloučení ti zákazníci, kteří si zařízení zakoupili v rámci podnikání, živnosti nebo vykonávání profese (tj. komerční použití).

V případě problémů se zařízením značky Samsung je doporučeno nejdříve kontaktovat zákaznickou linku na čísle 800 726 786, a to, buď telefonicky, nebo přes WhatsApp. V případě, že bude oprava nevyhnutelná, bude třeba zaslat zařízení do servisu, a to poštou nebo vybranou zásilkovou službou. Alternativně můžete navštívit servisní střediska Samsungu, která zůstala otevřená. Jejich aktuální seznam naleznete zde. V době psaní článku se jednalo o centra v Praze (Ječná, Alza Techzone), Kladně (Britex), Brně a v Ostravě (Samsung plaza). 

Zmiňovaná servisní střediska fungují v upraveném režimu s ohledem na bezpečnost a zdraví zaměstnanců a zákazníků. Značkové prodejny Samsungu zůstávají v Česku i nadále zavřené, na e-shopu Samsung.cz je možné nakupovat bez omezení a s dopravou zdarma po celém území České republiky. Pouze platba na dobírku je dočasně nedostupná.

Diskuze (1) Další článek: LG končí se značením písmeny a čísly. Každý mobil má mít jedinečné jméno

Témata článku: Samsung, Záruka, WhatsApp, Infolinka, Servis, Zákaznický servis, covid-19, Alza Techzone, Zákazníci, Meš, Brno, Omezení, Ječná, Praha, Záruční doba, Česká republika, Zařízení, Servisní středisko, Ostrava, Prodloužení záruky, Psaní článku, KladněUrčitě si přečtěte

T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone