Samsung přivezl na MWC zajímavé prototypy. Viděli jsme v akci rolovací displeje i dvojité skládačky

  • Samsung na veletrh MWC nepřivezl žádné mobilní novinky
  • Na stánku jsme se mohli alespoň podívat na displejové prototypy
  • Viděli jsme v akci rolovací displej i dvojitou skládačku

Na veletrhu MWC v Barceloně nechybí ani jihokorejský Samsung, který však do hlavního města Katalánska nepřivezl žádnou mobilní novinku. Řadu Galaxy S23 totiž představil už dříve. Nás však na stánku Samsungu zaujala expozice displejů od divize Samsung Display, která ukazuje možné směry, kterými by se mobilní zařízení, nejen ta od Samsungu, mohla v brzké době ubírat.

Některé prototypové displeje sice známe již z dřívějška, ale osahat jsme si je mohli až nyní v Barceloně. Tedy, alespoň obrazně řečeno. Třeba rolovací displej od Samsungu bylo možné jen sledovat, což naznačuje, že samotná konstrukce rolovacího panelu ještě není úplně pevná, tj. ještě není připravena pro nasazení do běžně dostupných zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung na MWC ukázal různé variace skládacích a rolovacích displejů. Toto je skládačka, která má hned dva panty a displej skládá po třetinách

Zajímavě vypadala i skládačka, která třetiny displejů skládala směrem dovnitř. Mohli jste si tak vytvořit zařízení ve stylu „knížky“ či rovnou tablet s větším displejem. Ten se zase u jiné ukázky mohl proměnit na notebook. Velký displej složíte napůl a na druhé polovině si zobrazíte dotykovou klávesnici. Toto zařízení bylo extrémně tenké, ale není divu. Ve všech případech se jednalo primárně o prezentaci displejů, takže uvnitř těchto zařízení nejsou zřejmě ani velkokapacitní baterie, ani další potřebný „mobilní hardware“.

Mezi další prototypy patřila skládačka, která měla jeden „vnější“ a jeden „vnitřní pant“. Zaujal nás i skládací displej, jehož součástí byl i slot pro dotykové pero S Pen. Poslední součástí prezentace byla ukázka rozdílů mezi novou generací poddisplejové čtečky, kterou kryje jemnější mřížka pixelů, a předchozí variantou. Na povedené displejové prototypy se můžete podívat na videu níže.

Displejové prototypy od Samsungu:

Diskuze (2) Další článek: Opravili jsme Nokii G22. Za dvě a půl minuty je baterie venku, potřebné součástky dodá iFixit

Témata článku: Samsung, , , , , , , ? Displej, Stánek, Veletrh, Pant, Novinka, Skládačka, Katalánsko, Samsung Displej, S PEN, Displej, Zařízení