Samsung příští týden zřejmě poprvé ukáže svou trojitou skládačku. Už teď má její animace v nadstavbě One UI 8 | Zdroj: Samsungdisplay

Zdroj: Samsungdisplay

Samsung příští týden zřejmě poprvé ukáže svou trojitou skládačku. Už teď má její animace v nadstavbě One UI 8

  • Samsung piluje skládací displej Flex G už od roku 2022
  • Letos by se měl dostat do prvního komerčně dostupného zařízení
  • Na blížící se akci Galaxy Unpacked čekáme alespoň krátkou ochutnávku

Samsung příští týden na akci Galaxy Unpacked představí nové skládací telefony a hodinky, přesto bychom se na konci akce měli dočkat ještě jednoho překvapení. V podobném stylu, jakým Samsung dříve lákal na chytrý prsten Galaxy Ring nebo na Galaxy S25 Edge, by nám měl na akci blíže představit několik klíčových parametrů své trojité skládačky. Právě ta se už nyní objevila i v podobě náčrtků a ukázek v aktuální betaverzi One UI 8.

Klepněte pro větší obrázek
Přední strana skládacího telefonu od Samusngu, která se objevila v nadstavbě One UI 8

Server Android Authority z aktuální betaverze One UI 8 vydoloval náčrty a animace dvojitého skládacího zařízení, pro které se zatím používá označení Galaxy G Fold. Interně jej Samsung označuje jako „Multifold 7“, přesto je velmi nepravděpodobné, že by se tak skládací telefon ve finále skutečně jmenoval. Bude se jednat o odpověď Samsungu na dvakrát skládací telefon od Huawei, který mezitím připravuje už druhou generaci tohoto telefonu, ale s jedním podstatným rozdílem.

Konkurence pro Huawei ale s jinými panty

Zatímco telefon od Huawei se skládá ve stylu písmena S, má tedy jeden vnitřní a jeden vnější pant, u Samsungu to vypadá na použití displejové konstrukce Flex G, tedy dvou vnitřních pantů. Jeden z nich však bude muset být širší, aby se dal telefon složit do podoby smartphonu bez poškození displejů. V rozložené podobě má nabídnout desetipalcový skládací displej, při zavření krajních částí má mít telefon k dispozici displej velmi podobný vnějším panelům u aktuálních Foldů. Z další výbavy telefonu se očekává procesor Snapdragon 8 Elite, 200Mpx hlavní snímač, ale také menší baterie než u Huawei Mate XT.

Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana trojité skládačky od Samsungu

Oznámení finálního produktu je však podle zdrojů v plánu až na poslední čtvrtletí letošního roku, takže nás zřejmě skutečně čeká jen malá ochutnávka. Příliš nevěříme ani tomu, že by Samsung na své akci v New Yorku ukazoval tento skládací telefon alespoň za sklem. Samsung si bude chtít vybudovat „hype“, a tak čekáme jen letmou zmínku. Na druhou stranu je už teď jasné, že finální verze telefonu bude velmi drahá a minimálně ze startu bude výrazně omezená její dostupnost.

Zdroje a další informace: Android Authority, GSMarena, Phonearena

Určitě si přečtěte

Články odjinud