Samsung připomíná historii svých nositelností. První hodinkotelefon měl před 25 lety

  • Samsung a jeho 25letá historie nositelností
  • Začalo to v roce 1999 u „hodinkotelefonu“ SPH-WP10
  • Zatím poslední je Galaxy Ring, který na svoji premiéru ještě čeká

Samsung se u příležitosti formálního oznámení prstenu Galaxy Ring podíval na minulost svých nositelností, a to až 25 let nazpátek. Klíčové doplňky k telefonu rozdělil do čtyř základních kategorií – hodinky, sluchátka a headsety, fitness trackery a chytré prsteny. A je jasné, že v dlouhé historii Samsungu zatím najdeme hojně zastoupené jen tři první zmiňované kategorie. 

Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Ring se na trhu objevuje po 25 letech, co Samsung vydal svou první nositelnost. Jednalo se o pradědečka chytrých hodinek, který měl i funkce telefonu

V dobách okolo přelomu milénia Samsung experimentoval zejména s hodinkami, které doplnily telefonní funkce. Barevný displej tato zařízení dostala v roce 2003. O dva roky později přišlo na trh první Bluetooth sluchátko od Samsungu. Jihokorejský výrobce se hodinek nevzdal, ovšem až rok 2013 a model Galaxy Gear s upraveným Androidem znamenal znovuzrození této kategorie. 

Samsung následně postupně vylepšoval hodinky, nejdříve měly čtvercový displej, zakřivený panel a později kruhový displej, který se ujal dodnes. Prakticky každý model hodinek přinesl „něco nového“, brzy se k nim přidaly chytré náramky řady Fit. Hodinky běžely primárně na Tizenu, přechod na Wear OS však proběhl až u Galaxy Watch4. Mezitím (a také poté) Samsung na trh vypustil i několik fitness a zcela bezdrátových sluchátek s baterií v přenosném pouzdře.

Zatím poslední nositelností je fitness náramek Galaxy Fit3 a samozřejmě také chytrý prsten Galaxy Ring, který se však zřejmě dočká kompletního představení až v průběhu letních měsíců.

Zdroj: Samsung News

Váš názor Další článek: Nejdřív Pixel Pass, teď Fairphone Easy. Telefony za předplatné vypadají na papíře skvěle, realita ale pokulhává

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , Fitness, , Sluchátko, Samsung News, Prsten, Galaxy Gear,