Samsung si na Twitteru dobírá Apple: Novinky jsou fajn, ale dejte vědět, až začnete telefony překládat

  • Samsung pokračuje ve srovnávací kampani s Applem
  • Na Twitteru se ho ptá, kde má svá skládací zařízení
  • Dalším vytýkaným nedostatkem je „jen“ 48Mpx fotoaparát

Oživeno 12. září:

Nedlouho po reklamně na Samsung Galaxy Z Flip4, která si brala na paškál běžné uživatele iPhonů, se jihokorejci znovu opřeli do Applu. V sérii Tweetů se v návaznosti na nové iPhony ptají Applu, kde má konkurenta pro skládací véčko a skládací hybrid. Ve třetím tweetu pak Samsung „chválí“ Apple za 48Mpx fotoaparát, ale dodává, že do 108 megapixelů mu ještě něco chybí.

Americká pobočka v sérii Tweetů shrnuje nově představené iPhony. Samsung se nejprve ptá na to, kdy Apple představí svůj Flip. Ten je v řadě Galaxy již 2 roky, 5 měsíců a 23 dní. Stejné časové období platí i pro skládací Galaxy Fold. Ve třetím příspěvku Samsung oznamuje, že se 48 megapixely „je už Apple skoro tam“, přičemž Samsung má 108Mpx fotoaparáty v telefonech přes dva a půl roku.

Klepněte pro větší obrázek
„Je to fajn, ale do 108 megapixelů ti ještě něco chybí“ aneb reakce Samsungu na nové iPhony

Pohled pár dní do historie navíc ukazuje i komentáře Samsungu k novinkám od Applu: „Dejte nám vědět, až se začnou překládat“„Pěkné. Trochu hranaté, ale pěkné. My však preferujeme spíše kulatý tvar. Klasiku“. Samsung, minimálně americká pobočka, reaguje na Apple tímto stylem vcelku pravidelně, leč opačným směrem reakce příliš často nepřicházejí...

Netradiční reklama Samsungu na Galaxy Z Flip4:

Zdroj: Twitter


Oživeno 8. září:

Americká pobočka Samsungu pokračuje s reklamami, které jsou cíleny primárně na uživatele zařízení značky Apple. Po reklamě, která odkazovala na včerejší keynote Applu a funkce, které nové iPhony mít nebudou, tu máme poněkud strašidelnou reklamu na Galaxy Z Flip4. V ní si zahraje uživatelka telefonu „jiné značky“ (logo na zádech je jasně patrné), kterou reklama vykresluje jako uživatele s „vymytým mozkem“. Jak jinak popsat větu: „Mám ráda, když si kupuji stejný telefon stále znovu a znovu“.

Dívka se videu se pokouší zlomit vejpůl svůj iPhone, a to poté co zjistí, že všechno ve světě se skládá nebo zavírá. A to od knížky, skládací sedačky v autobuse až po záchodové prkénko. V tomto duchu se nese i zbytek reklamy, která dívku nutí k zamyšlení a přehodnocení svého názoru, že „nikdy nepřejde na Samsung“. Reklama končí sloganem „Join the flip side“, který může odkazovat na legendární větu „Join the dark side“ ze Star Wars. Jenže tentokrát není žádná světlá a temná strana, pouze strana klasická a véčková.

Klepněte pro větší obrázek
V reklamě Samsungu si očividně zahrál iPhone...

Reklama se Applu a jeho produktům vysmívá, nejen prvoplánově, ale také je zde vidět hluboký podtext. A je možné, že se spousta amerických uživatelů dokonce urazí, jenže to však, zdá se, bylo cílem Samsungu.

Samsung Galaxy Z Flip4 5G F721B 8GB/128GB Samsung Galaxy Z Flip4 5G F721B 8GB/128GB
nabízí 67 obchodů za ceny od 20 625 Kč
Srovnat ceny na Živě

Podle mnohých je na reklamě nejvtipnější to, že ji Samsung vydal minutu poté, co skončila včerejší keynote Applu. Je tedy jasné, že soupeření Applu a Samsungu ani po letech není konec.

Reklama od Samsungu, která si (opět) utahuje z Applu:


Původní článek vyšel 5. září s následujícím nadpisem:

Samsung připomíná brzké představení iPhonů, ale po svém. Vysmívá se jim a vypichuje funkce, které mít nebudou

Americká pobočka Samsungu je v rámci celého konglomerátu něco jako stát ve státě, a tak není divu, že má tato regionální pobočky i svůj vlastní marketing. Ten je samozřejmě svým způsobem „svůj“, protože v USA využívá tradičně agresivnější notu či srovnávací reklamy, které by v Evropě, či dokonce ve zbytku světa, rozhodně neprošly.

Poslední počin Samsungu USA se i tentokrát dá nazývat jako velmi troufalý, protože Samsung v něm prakticky láká na premiéru nových iPhonů. Jenže, nové produkty od Applu podle Samsungu „vstoupí do světa, kde se hlavy otáčejí úplně jiným směrem“. Jako ukázku Samsung použil skládací konstrukci Galaxy Z Flip4 či 108Mpx fotoaparát Galaxy S22 Ultra s detailním snímkem měsíce, který „bude sbírat lajky v kapse někoho jiného“. Podle videa od Samsungu se totiž tyto inovace v brzké době nechystají do žádného vám blízkého iPhonu... ale už jsou podle Samsungu dávno tady.

Samsung si tak vcelku tradičně rýpnul do svého úhlavního konkurenta, kterému se odjakživa chtěl a stále chce vyrovnat. Apple má zase PR prakticky zadarmo, Jihokorejský výrobce své fanoušky nevědomky upozornil na to, že už za pár dní se na svět dostane nová řada iPhonů.

Samsung „láká“ na představení iPhonů:

Jenže v tomto duchu reklam si vždy vzpomeneme na kampaň „Ingenius“, která běžela v éteru před pěti lety, tedy v dobách Galaxy S9, Galaxy Note 9 a iPhonu X. Samsung se Applu vysmíval za výřez displeje, za chybějící rychlonabíječku v základní krabici, či za absenci slotu pro microSD karty. A všichni víme, jak to vypadá dnes... Na všechny reklamy „Ingenious“ se můžete podívat zde.

Diskuze (81) Další článek: Průměrný Čech musí pracovat 22 dní, aby měl na nový iPhone. Němcům a Rakušanům stačí polovina

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Samsung, iPhone, Galaxy, Fotoaparát, Premiéra, Reklama, USA, Twitter, Kampaň, Marketing, Star Wars, Pobočka, Telefon, Představení, Americká pobočka, Evropa, Tweet, Apple iPhone na Heureka.cz
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Česká fotovoltaická revoluce už začala. Od ledna do srpna byl schválený výkon čtyř Temelínů

Česká fotovoltaická revoluce už začala. Od ledna do srpna byl schválený výkon čtyř Temelínů

** Za letošních prvních osm měsíců eviduje ČEZ 37 000 žádostí. ** Schválený a rezervovaný výkon přesahuje Temelín + Dukovany.** Úkol do dalších let je jasný: najít funkční a levnou akumulaci.

Stanislav Janů
EnergetikaFotovoltaika
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Nerecenze chodicího pásu. Je to divné a v kanceláři jsem za blázna, ale miluji to

Nerecenze chodicího pásu. Je to divné a v kanceláři jsem za blázna, ale miluji to

** Tohle není recenze.** Recenzi napíšu za odpoledne. Tohle je příběh odžitý za šest let.** Proč miluju zvedací stůl a proč je dobré při práci na počítači chodit.

Filip Kůžel
ElectroworldSport
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem