Samsung povolí dočasnou zálohu fotek a videí do cloudu. Máte neomezený prostor, ale vždy jen na 30 dní

Samsung globálně spouští novou funkci Dočasná záloha v cloudu. Funkce bude k dispozici pro smartphony a tablety Galaxy s nadstavbou One UI 6 nebo novější. Služba bude zdarma a prostor nebude nijak omezen. Pouze velikost každého jednoto zálohovaného souboru nesmí překročit 100 GB a déle jak měsíc se na cloudu neohřeje.

V minulosti už šlo větší multimediální soubory, jako jsou fotky, videa nebo dokumenty, do Samsung Cloudu zálohovat. Pak dal ale jihokorejský výrobce přednost spolupráci s Microsoftem a větší multimédia exportoval do jeho řešení OneDrive. Samsung Cloud v zařízeních nicméně přetrval a dosud slouží k zálohám kontaktů, nastavení systému a vybraných aplikací od Samsungu.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka prostředí funkce Dočasná záloha v cloudu

Dočasná záloha v cloudu se liší v tom, že podporuje i nahrávání dat mimo nativní aplikace a účty Samsungu. Mezi podporovaný obsah patří aplikace třetích stran, fotografie, videa, audiosoubory a dokumenty. Soubory zálohované v systému Dočasná záloha v cloudu nebudou nijak závislé na stávajících systémových zálohách v Samsung Cloudu, zálohovaná data se tedy nebudou překrývat.

Řešení při výměně nebo opravě telefonu

Rozdílem proti dlouhodobému zálohování je dočasnost, kterou Samsung stanovil na 30 dní. Data zůstanou uložena vždy jen po dobu 30 dnů od nahrání. V průběhu této doby je možné je kdykoli stáhnout a obnovit. Týden před uplynutím doby pro dočasné zálohování dostanou uživatelé zprávu o končící lhůtě, následně se data automaticky smažou a nebude možné je znovu obnovit.

Nahrávání do cloudu bude možné po přihlášení k účtu Samsungu, k přenosu stačí Wi-Fi připojení nebo mobilní data. Služba je zdarma a není pro ni nastaven žádný celkový datový limit, pouze velikost jednotlivých souborů nesmí přesáhnout 100 GB. Funkce se může hodit například jako dočasná záloha při výměně nebo opravě telefonu, nebo pokud vám v zařízení dochází prostor na úložišti a ještě jste si nenašli dostatek času v telefonu „uklidit“. Záloha se vztahuje i na soukromé soubory v zabezpečené složce – i tato data lze bezpečně zálohovat a později opět obnovit.

Dočasná záloha v cloudu bude celosvětově k dispozici od letošního podzimu. Poběží na všech chytrých telefonech a tabletech Samsung Galaxy s uživatelským rozhraním One UI 6, přičemž nejprve ho budou mít k dispozici uživatelé telefonů řad Galaxy S a Z v Jižní Koreji. Systém Dočasné zálohy v cloudu lze spustit v nastavení  v nabídce Obecná správa telefonu –> Obnovit –> Dočasná záloha v cloudu –> Záloha dat, nebo Baterie a péče o zařízení –> Režim údržby –> Zálohovat data –> Dočasná záloha v cloudu –> Záloha dat.

Diskuze (1) Další článek: TCL 40 Nxtpaper a jeho „papírový“ displej. Z tohoto telefonu vás oči bolet nebudou

Témata článku: Samsung, , , , , , Neomezený prostor, Data, Jižní Korea, Fotka, Soubor, Telefon