Samsung Pay v Česku ještě letos? Hodil by se hlavně majitelům chytrých hodinek

Řady mobilních služeb, díky kterým můžeme platit bezkontaktně u terminálů v obchodech, může rozšířit Samsung Pay. Platební služba jihokorejského Samsungu by byla v telefonech téže značky alternativou pro dnes již fungující Google Pay, zajímavější bude ale její využití v chytrých hodinkách s operačním systémem Tizen. Novinka má být spuštěná ještě letos, informuje portál Živé.sk.

Samsung Pay by se tak po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay stal pátou globální mobilní službou, oficiálně dostupnou na českém území a také na sousedním Slovensku. Do konce roku má přibýt ještě platforma Huawei Pay pro platby na telefonech Huawei, zde ale firma ještě termín nepotvrdila.

„Jsme si vědomi toho, že je tato funkce pro velkou část spotřebitelů důležitá. Dovolte nás prosím ujistit, že na spuštění bezkontaktních plateb prostřednictvím našich chytrých hodinek v ČR a SR pracujeme. Garantovat přesný termín Vám nedokážeme, ale naším cílem a přáním je funkci spustit ještě tento rok,“ uvedl pro Živé.sk mluvčí společnosti Samsung Electronics Czech & Slovak David Sahula, aniž by ovšem konkrétně zmínil právě službu Samsung Pay.

Zprávu tak můžeme vnímat i v jiném kontextu – že jde Samsungu primárně o to, dostat možnost plateb i do hodinek, ale s jinou platformou, než je v současnosti používaný Tizen. Šušká se totiž, že Samsung má v plánu přejít u chytrých hodinek z Tizenu na Wear OS, tedy platformu Googlu, jejíhož předchůdce Android Wear už kdysi používal – tehdy šlo o hodinky Samsung Gear Live z roku 2014. Předtím by ovšem platbu hodinkami s Wear OS musel pro český i slovenský trh oficiálně povolit samotný Google.

Diskuze (36) Další článek: ROG Phone 5 má unikátní krabici. Přinutí vás k registraci a ještě se vám to bude líbit

Témata článku: Galaxy Watch, Chytré hodinky, Wear OS, Samsung Pay, Hodinky, NFC, Apple Pay, Google Pay, Mobilní platby, Garmin Pay, Bezkontaktní platby, Tizen, Platba mobilem, Platforma, Mobilní služba, Vědomí, Česká republika, Android Wear, Samsun, Gear live, Slovensko, Platba