Samsung oznámil finanční výsledky za 3. čtvrtletí. Tahle čísla zřejmě nikdo nečekal

Samsung oznámil finanční výsledky za 3. čtvrtletí. Tahle čísla zřejmě nikdo nečekal

Globální pandemie koronaviru, neuspokojivé prodeje vlajkových modelů nebo snad nízký zájem o displeje a polovodiče ze strany dalších výrobců? Zdá se, že nic z toho nakonec Samsung nijak výrazně nezasáhlo. Jihokorejci oznámili finanční výsledky za letošní třetí čtvrtletí, které je, za celý konglomerát, paradoxně nejvýnosnější v historii. Samsung za to vděčil zvýšenému zájmu o smartphony, televize, počítače a další elektroniku. A nadmíru se dařilo i displejové a polovodičové divizi.

Samsung ve zprávě uvádí, že díky pandemii COVID-19 si uživatelé kupovali více smartphonů a celkově více spotřební elektroniky. Meziročně došlo k nárustu prodeje smartphonů o 6,1 %, oproti druhému čtvrtletí, do něhož probíhající pandemie zasáhla poměrně výrazně, došlo k nárustu prodejů o 51 procent. Mobilní divize se podepsala pod třetinu operačního zisku Samsung Electronics za Q3. Prodeje táhly modely řady Galaxy A a Galaxy M, dařilo se i řadě Galaxy Note20 a skládacímu Galaxy Z Fold2

V segmentu tabletů došlo ke zvýšení prodejů i díky řady Galaxy Tab S7, nositelnosti táhly hodinky Galaxy Watch3 a sluchátka Galaxy Buds Live. V posledním čtvrtletí roku očekává Samsung, i přes předvánoční období, pokles prodejů smartphonů. Jihokorejci očekávají vyšší marketingové výdaje a rostoucí konkurenci. Poptávka po mobilních zařízeních by měla být v příštím roce daleko větší, než letos, a to i přes nejistotu, kterou aktuální pandemie stále způsobuje. 

Samsung v příštím roce plánuje posílení zejména portfolia skládacích telefonů a také 5G smartphonů určených pro běžné uživatele. Síťová divize Samsungu bude v příštím roce dodávat potřebné prvky 5G infrastruktury do USA, Jižní Koreje a Japonska.

Zdroj Samsung News

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: Žáci, studenti, učitelé, senioři a home office. T-Mobile zvýhodnil nabídku pro zasažené pandemií

Témata článku: Samsung, Smartphony, Tablety, Sítě 5G, Nositelnosti, Hospodaření a finance, USA, Galaxy Buds Live, Byznys, Zisky, Nárustu, Japonsko, Finanční výsledek, Samsung Electronics, Jižní Korea, Jihokorejec, Samsung News, NEC, Čtvrtletí, Prodej, Prodej smartphonů, Pandemie