Samsung oznámil finanční výsledky za 3. čtvrtletí. Tahle čísla zřejmě nikdo nečekal

Globální pandemie koronaviru, neuspokojivé prodeje vlajkových modelů nebo snad nízký zájem o displeje a polovodiče ze strany dalších výrobců? Zdá se, že nic z toho nakonec Samsung nijak výrazně nezasáhlo. Jihokorejci oznámili finanční výsledky za letošní třetí čtvrtletí, které je, za celý konglomerát, paradoxně nejvýnosnější v historii. Samsung za to vděčil zvýšenému zájmu o smartphony, televize, počítače a další elektroniku. A nadmíru se dařilo i displejové a polovodičové divizi.

Samsung ve zprávě uvádí, že díky pandemii COVID-19 si uživatelé kupovali více smartphonů a celkově více spotřební elektroniky. Meziročně došlo k nárustu prodeje smartphonů o 6,1 %, oproti druhému čtvrtletí, do něhož probíhající pandemie zasáhla poměrně výrazně, došlo k nárustu prodejů o 51 procent. Mobilní divize se podepsala pod třetinu operačního zisku Samsung Electronics za Q3. Prodeje táhly modely řady Galaxy A a Galaxy M, dařilo se i řadě Galaxy Note20 a skládacímu Galaxy Z Fold2

V segmentu tabletů došlo ke zvýšení prodejů i díky řady Galaxy Tab S7, nositelnosti táhly hodinky Galaxy Watch3 a sluchátka Galaxy Buds Live. V posledním čtvrtletí roku očekává Samsung, i přes předvánoční období, pokles prodejů smartphonů. Jihokorejci očekávají vyšší marketingové výdaje a rostoucí konkurenci. Poptávka po mobilních zařízeních by měla být v příštím roce daleko větší, než letos, a to i přes nejistotu, kterou aktuální pandemie stále způsobuje. 

Samsung v příštím roce plánuje posílení zejména portfolia skládacích telefonů a také 5G smartphonů určených pro běžné uživatele. Síťová divize Samsungu bude v příštím roce dodávat potřebné prvky 5G infrastruktury do USA, Jižní Koreje a Japonska.

Zdroj Samsung News

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: Žáci, studenti, učitelé, senioři a home office. T-Mobile zvýhodnil nabídku pro zasažené pandemií

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , F +, Samsung News, Čtvrtletí, NEC, Nárustu, Finanční výsledek, Jižní Korea, Výdaje, Prodej smartphonů, Jihokorejec, Síťová divize, Samsung Electronics, Pandemie, Prodej, Japonsko,