Samsung odkládá start prodejů Galaxy Fold. Na vině jsou problémy s displejem

I když Samsung po prvních problémech s americkými testovacími kusy Galaxy Fold potvrdil, že zahájení prodejů koncem dubna není nikterak ohroženo, nakonec se stal přesný opak. Jihokorejci formou tiskového prohlášení informovali o tom, že došlo k odkladu startu prodejů Galaxy Fold. O novém datu uvedení do prodeje má Samsung informovat v horizontu příštích týdnů, což nasvědčuje tomu, že problémy s displejem jsou výraznějšího rázu, než se původně mohlo zdát.

Samsung se ke kritice nakonec postavil čelem a ve svém vyjádření uvedl, že Galaxy Fold potřebuje další vylepšení a také vyladit problémy s vnitřním skládacím displejem. Samsung již prozkoumal několik vrácených poškozených vzorků, a první náznaky směřují k tomu, že na vině jsou nárazy do nechráněné horní a spodní části pantu. V některých případech pak displej ovlivnily vniklé částice, které se zřejmě podepsaly nad jeho vydutím a následným poškozením.

Samsung tedy bere vylepšení displeje jako prioritu číslo jedna, současně chce také dát lépe uživatelům vědět, že je na displeji umístěna speciální ochranná vrstva, která musí na Foldu zůstat. Zpráva o nutných změnách na Galaxy Foldu přišla doslova „za pět minut dvanáct“, skládací hybrid se totiž měl v některých částech světa začít prodávat již v pátek 26. dubna.

Můžeme se domýšlet i nad nemalou finanční zátěží jihokorejského výrobce, odklad prodejů může znamenat jen to, že byla chyba v konstrukci samotného displeje, resp. pantu, nikoliv pouze v první vyrobené várce. Samsung tak musí veškeré stávající kusy stáhnout a předělat, což se jistě promítne na opožděném vstupu na trh. Problémy Foldu však přímý dosah na ČR nemají, protože jsme nebyli mezi 15ti vyvolenými evropskými státy, kde se měl Galaxy Fold začít prodávat již 3. května. 

Představení Samsungu Galaxy Fold:

Vylepší si Galaxy Fold po nutných úpravách své jméno nebo bude mít už natrvalo punc nepovedeného zařízení otevírajícího zcela novou kategorii? Nebude odklad Foldu voda na mlýn všem těm, kteří tvrdili, že se jedná o nesmyslnou vývojovou větev, která je navíc dost uspěchaná? A jak na problémy Foldu zareaguje Huawei, se svým konkurenčním modelem Mate X? Potká jej podobný osud? Většina odpovědí je zatím ve hvězdách...

Tiskové vyjádření Samsungu (přeloženo):

„Nedávno jsme představili zcela novou mobilní kategorii: chytrý telefon využívající několik nových technologií a materiálů, které tvoří displej dostatečně flexibilní na to, aby mohl být složen. Jsme povzbuzeni nadšením, které vzbudil Galaxy Fold.

Zatímco mnozí recenzenti s námi sdíleli obrovský potenciál, který u zařízení vidí, někteří nám také ukázali, že zařízení potřebuje další vylepšení, abychom mohli uživatelům zajistit nejlepší možný uživatelský zážitek.

Abychom tuto zpětnou vazbu plně vyhodnotili a provedli další interní testy, rozhodli jsme se oddálit vydání Galaxy Foldu. Nové datum vydání plánujeme oznámit v následujících týdnech.

První nálezy z kontroly nahlášených problémů displeje ukazují, že by mohly být spojení s nárazy na horní a spodní odkrytou oblast pantu. Vyskytly se také případy, v nichž cizí látky nacházející se uvnitř zařízení ovlivnily výkon displeje.

Přijmeme opatření ke zvýšení ochrany displeje. Zlepšíme také návody na péči a používání displeje včetně ochranné vrstvy tak, aby naši zákaznici ze svého Galaxy Fold dostali maximum.

Vážíme si důvěry, kterou do nás naši zákaznici vkládají a jsou pro nás vždy nejvyšší prioritou. Společnost Samsung je odhodlána úzce spolupracovat se zákazníky a partnery, aby posunula odvětví vpřed. Chceme jim poděkovat za jejich trpělivost a pochopení.“

Zdroj Samsung News

Diskuze (119) Další článek: VYZKOUŠENO: Fitbit Versa Lite — ušetříte, ale sleva není zadarmo

Témata článku: Samsung, Galaxy, Snapdragon, Hybridy, Chyba, Ohebný displej, Problém, Skládací konstrukce, Samsung Galaxy Fold, Datum vydání, Pant, Start prodejů, Samsun, Zařízení, Odklad, Samsung News, Attention, Displej, Mlýn, Vylepšení, Část světa, Společnost Samsung, Prodej, Pro +, Galaxy Fold