Samsung na videu ukázal nejsilnější stránky 108MPx fotočipu ISOCELL HM3

Samsung s odstupem několika měsíců na videu vypíchnul nejsilnější stránky 108MPx fotočipu ISOCELL HM3, který se dostal do letošního Galaxy S21 Ultra. To, že Samsung zveřejnil video s několikaměsíčním odstupem, naznačuje, že by se tento fotoaparát mohl objevit, nejen u budoucích topmodelů Galaxy, ale také u konkurence. Tradičním odběratelem foťáků od Samsungu je např. Xiaomi, které má již brzy představit smartphone Redmi Note 10 Ultra.

Snímač o velikostí 1/1.33" je osazen 0.8μm pixely, v základním režimu se jich devět spojuje do jednoho. Oproti předchozí generaci rozšířil Samsung u snímače dynamický rozsah a vylepšil ostření. Nově se o něj stará Super PD autofocus, který má být až o 50 % přesnější a také má lépe ostřit v šeru nebo při focení pohybujících se objektů. Funkce Smart-ISO Pro pořizuje fotky s vysokým a nízkým ISO, přičemž finální fotka je kombinaci obou dílčích snímků. Maximální rozlišení pořizovaných videí je 8K se 30 fps, v režimu slot-mo dokáže fotočip natáčet videa ve 240 fps přim maximálním rozlišení Full HD+.

Představení fotočipu ISOCELL HM3 od Samsungu:

Diskuze (7) Další článek: Přichází reinkarnace Redmi Note 8: ve starém těle mladý procesor

Témata článku: Samsung, Snímač, Fotoaparát, Fotočipy, ISOCELL, ISOCELL 2.0, Nejsilnější stránka, Stránka, Super PD, Full HD +, ISOUrčitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze