Samsung Money. Platební karta od Samsungu nebude mít viditelný CVV kód

O tom, že Samsung chystá vlastní platební kartu, se šušká již delší dobu. A po prvních náznacích, které do médií pronikly začátkem května, přišel Samsung s oficiálním oznámením platební karty, která se bude nazývat Samsung Money. Na projektu spolupracuje i nebankovní fintech SoFi, přičemž samotná debetní karta spadá pod křídla MasterCard. Mezi řádky můžeme novou službu vidět jako přímou konkurenci pro Apple Card.

Plastová kartička má jen magnetický proužek, čip a je na ní uvedeno jméno uživatele. Tím to ale končí, chybí tak číslo karty, platnost a dokonce i CVV/CVC kód, který se dozvíte pouze prostřednictvím aplikace Samsung Pay, která je s kartou přímo provázaná. Ve službě Samsung Money bude možné otevřít si soukromý nebo sdílený účet (vedený u americké The Bancorp Bank), a jakmile vám dorazí platební karta, jednoduše ji aktivujete v Samsung Pay přes NFC. Pro samotnou správu financí vám tak postačí samotná mobilní aplikace.

Vedení účtu i výběry z bankomatů jsou zcela bez poplatků. Samsung v USA provozuje tzv. Rewards program, do něhož získáváte body za každý nákup pomocí této platební karty. Pokud dosáhnete mety 1 000 bodů, můžete je vyměnit za různé odměny. Při samotném otevření nového účtu můžete vyhrát až 1 000 dolarů na vybrané produkty od Samsungu. Z tiskové zprávy je zřejmé, že služba debutuje nejprve v USA (v průběhu léta), a poté se dostanete do dalších zemí, kde už běží platební aplikace Samsung Pay. Do Česka se tedy platební karta od Samsungu v dohledné době určitě nedostane.

Zdroj Samsung

Diskuze (13) Další článek: Testujeme Samsung Galaxy A41. Skvělý AMOLED, výkon obstarává MediaTek

Témata článku: Samsung, Aplikace, Samsung Pay, MasterCard, USA, Mobilní platby, Apple Card, Samsung Money, Fintech, Účet, Kód, Česká republika, Platební kartaUrčitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení