Samsung má zamilovanou barvu. Do fialové oblékl nově Galaxy S22 a připomíná i starší modely

Ještě před příchodem nových skládacích modelů Flip a Fold čtvrté generace se Samsung rozhodl, že obohatí stávající portfolio smartphonů o jednu novou barevnou variantu. Nejmenší z vlajkové trojice Samsung Galaxy S22 se dočká nové fialové barvy. Tu si Samsung oblíbil i v minulosti, ačkoli na každém modelu měla odlišné provedení i odstín.

Klepněte pro větší obrázek
Nová barva má název Bora Purple – „bora“ v korejštině značí fialovou

Barevný odstín pro Samsung Galaxy S22 má název Bora Purple („bora“ znamená v korejštině fialovou), jedná se o světle pastelovou barvu, o které Samsung říká, že „svými pastelovými a neutrálními tóny ztělesňuje optimismus a pocit klidu.“ Minimálně podle obrázku můžeme souhlasit, že barva telefonu rozhodně sluší.

Pokud se ohlédneme zpět, zjistíme, že nějaký odstín fialové už Samsung několikrát použil. Velmi zdařilé bylo například provedení u Galaxy S21/S21+ v kontrastu se zlatým modulem fotoaparátu a také syté provedení fialové u prvního véčkového Z Flipu. Fanoušci značky možná vzpomenou i na Galaxy S9 Lilac Purple, tedy odstín blíž vínové, nebo podobně zabarvený Galaxy Note9 Lavender Purple.

Klepněte pro větší obrázek
Fialovou u svých smartphonů v minulosti použil Samsung už několikrát

Galaxy S22 v barvě Bora Purple bude možné na vybraných trzích včetně toho českého zakoupit od 10. srpna. Cena bude stejná jako u dosud prodávaných barevných variant. Samsung naznačil, že tuto novou barvu použije i u některých v budoucnu uvedených novinek, dočkáme se tak nejspíš u příštího Flipu a možná i dalších modelů.

Váš názor Další článek: Když herní výkon, tak maximální. Futuristická průhledná Nubia Red Magic 7S Pro míří i do Evropy

Témata článku: Samsung, Smartphony, Barvy, Flip, Samsung Galaxy S22, Fialová, F +, Bora, Lilac Purple, Model, Fold, Starý model, Odstín, Barva