Samsung má novou fotoaplikaci pro profesionály. Fotí v RAWu a má přístup ke všem objektivům

Pokud jste již aktualizovali Samsung Galaxy S21 Ultra na Android 12, můžete v telefonu využít novou fotoaplikaci Expert RAW od Samsungu, která je určena pro fotografické profesionály. Aplikace se sice zatím dostupná jen v Jižní Koreji, pokud si však stáhnete její instalátor, rozchodíte ji u Galaxy S21 Ultra i v Česku. A jaké jsou největší novinky této fotoaplikace? V režimu Pro máte nově přístup k teleobjektivům, byť za cenu separátní fotoaplikace.

Instalátor aplikace Expert RAW od Samsungu si můžete stáhnout zde. Po instalaci vám v hlavní nabídce přibude ikona Expert RAW, po spuštění bude třeba povolit několik oprávnění. V rámci této fotoaplikace můžete počítat s nastavením ISO, závěrky, EV, ostření a vyvážením bílé. Navíc je pak měření, časovač, HDR a histogram, přičemž při focení máte přístup ke všem čtyřem fotoaparátům, tedy i k objektivům se 3× a 10× optickým zoomem.

Po pořízení fotografie se pořídí fotografie v RAWu (Linear DNG 16bit) a také bezztrátový JPEG, které se ukládají do samostatné složky Expert RAW. Zatímco JPEG má velikost okolo 5 MB, DNG soubor je 8 až 10× větší, a můžete jej přímo v prohlížeči souborů nechat otevřít pro editaci ve fotoeditoru Adobe Lightroom. Do něj je třeba jen nahrát patřičné profily od Samsungu pro „nejlepší“ editaci, které si stáhnete zase zde. Následně můžete přímo na mobilu „kouzlit“ s fotkami, které jste si nafotili v RAWu. A to platí i pro zoomy.

Představení Samsungu Galaxy S21 Ultra:

V dohledné době by měla být fotoaplikace Expert RAW podle zdroje v brzké době uvolněna i pro Galaxy S21+ či pro Galaxy Tab S5e.

Zdroj Samsung Community

Diskuze (2) Další článek: Nejlepší hráči změří tento víkend své síly na Samsung MČR v mobilních hrách v Brně

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Fotoaparát, Galaxy, Fotomobily, Optický zoom, Čtyřnásobný fotoaparát, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB, Profesionál, Jižní Korea, Přístup, ISO, Expert, Instalace, Raw, Samsung Community, Česká republika, JPEG, Objektiv, Telefony s Androidem na Heureka.cz
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment