Samsung má nové „nezničitelné“ microSD karty. Dokáží nepřetržitě ukládat data po dobu 16 let

  • Samsung představil odolnou řadu microSD karet
  • Jsou určeny pro telefony, foťáky i kamery
  • Karty dokáží nepřetržitě ukládat data po dobu 16 let!

Sloty pro paměťové karty u těch nejdražších telefonů pomalu mizí, ve střední třídě však i nadále zůstávají. Samsung, nejen pro tyto telefony, připravil novou řadu odolných microSD karet řady Pro Endurance. Paměťovky jsou určeny i pro zařízení s nepřetržitým záznamem, např. pro palubní či bezpečnostní kamerky, protože dokáží ukládat data bez přerušení po dobu rovných 16 let!

Samsung u paměťovek vyzdvihuje výdrž nad rychlostí. Karty jsou chráněny proti vodě, magnetům, rentgenu i proti extrémním teplotám (-40 až 85°C). Jsou samozřejmě voděodolné a prachotěsné, takže by měly „přežít“ i zařízení, ve kterých budou fyzicky umístěna. A to je důležité pro uživatele, kteří ani při poškozené elektroniky nepřijdou o uložené fotografie, natočená videa a další data.

Klepněte pro větší obrázek
Nová řada odolných microSD karet od Samsungu se bude nabízet ve čtyřech paměťových kapacitách (Obr. Samsung News)

Řada Pro Endurance se bude nabízet ve čtyřech kapacitách - 32, 64, 128 a 256 GB. Nejrychlejší jsou karty se dvěma nejvyššími kapacitami, jedná se o karty Class 10, U3, V30, které mají rychlost čtení až 100 MB/s, a rychlost zápisu maximálně 40 MB/s. I tyto nižší rychlost budou stačit na některé 4K kamery či na většinu těch, které natáčení ve Full HD. „Nerozbitné“ microSD o kapacitách 32 a 64GB mají rychlost zápisu jen 30 MB/s.

Díky tomu, že Samsung upřednostnil odolnost před rychlostí, mají tyto karty zajímavé cenovky. 32GB karta bude stát 11 dolarů (cca 310 Kč s DPH), 64GB vyjde zhruba na 420 korun. V prvním případě je záruka dvouletá, ve druhém pak dostanete rok navíc. Pro zbývající dvě karty platí pětiletá záruka, 128GB varianta bude stát necelých osm stovek, 256GB karta vyjde cca na patnáct set. Datum zahájení prodejů zatím není známo.

Zdroj Samsung News

Diskuze (6) Další článek: eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , Karta, Kapacita, Kamera, Mic, Data, Rychlost, Telefon, Samsung News, Foťák, MicroSD karet