Samsung Level U: běháme s hudbou [test]

Otestovali jsme nová sluchátka Samsung Level U, která využijí sportovně nadaní jedinci. Jak se nosí a používají?

Samsung již rok nabízí v prodeji hudební příslušenství řady Level. Do této produktové řady můžeme zařadit externí reproduktory a různé druhy sluchátek, na SamsungManii jsme již otestovali např. reproduktory Level Box, Level Box Mini a sluchátka Level In, Level On a Level Over.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sluchátka Samsung Level U v tmavě modré, bílé a zlaté

Dnes testovaná sluchátka Level U jsou však nástupci modelu Gear Circle (recenze zde), který tehdy do hudební řady ještě nepatřil. Přesto je funkčnost obou modelů velmi podobná, Level U však drží za krkem o něco stabilněji.

Tradiční barevné varianty

Sluchátka Samsung Level U (EO-BG920) potěší širší spektrum uživatelů, protože jsou k dispozici pouze v bílé, černomodré a zlaté. Poslední zmiňovaná dvojice na první pohled působí lépe, my jsme však otestovali základní bílou. To nejpodstatnější je na sluchátkách týlní modul, který nasazujete za krk. Jeho součástí je integrovaná 200 mAh baterie a nabíjecí microUSB krytý plastovou záslepkou. Na nejtlustším dílu sluchátek najdeme i mikrofon, zapínacího jezdce a stavovou diodu.

Dioda umí informovat ve formě dvou barev. Červená značí vybitou baterii, problikávání modré a červené signalizuje párovací režim, zatímco modrá rovná se plně nabité baterii. Na jedno nabití vydržela sluchátka přehrávat hudbu po dobu zhruba devíti hodin, z nuly na sto sluchátka dobijete cca za půl hodiny. Pokud je nebudete používat nepřetržitě, ale jen občas, můžete počítat i s výdrží i okolo týdne v pohotovostním režimu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sluchátka Samsung Level U v bílé barevné variantě

Z hlavního modulu vedou dvě pružná „ramena“  s uretanovými klouby, která zaručují, že sluchátka budou držet okolo vašeho krku. Na levém je vyvedeno pouze logo výrobce, zatímco pravé je osazeno ovládacími prvky. Jedná se o regulátory hlasitosti, jejichž podržením přeskakujete mezi skladbami, a také o akční tlačítko, které slouží k pozastavení, resp. spuštění přehrávání, nebo k příjmu a ukončení hovorů. Tlačítka jsou sice na konci „ramene“ dobře dostupná, na náš vkus jsou ale dosti tuhá. Na jejich ovládání si budete muset určitě nějakou dobu zvykat.

V ČR bez nástavců navíc

Samotné špunty mají stejné tvarování jako základní sluchátka z Galaxy S6, takže nečekejte, že by úplně utlumila zvuky okolí jako u dřívějších „špuntů“. Díky atypickému tvarování navíc nemusí sedět každému, takže před případnou koupí určitě doporučujeme vyzkoušet, jak sedí na vašich uších. V základu je nasazen střední nástavec, který nám konkrétně v uchu moc dobře neseděl.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Detaily - týlní modul s 200mAh baterií, zapínacím tlačítkem a microUSB konektorem, ovladače na pravém rameni a tvarování špuntů

Alternativou je menší dvojice nebo naopak nepatrně větší a měkčí nástavce Wing-Tip, které mají i jakési „křídlo“, které se zapře v uchu. S ním sluchátka v uších drží podstatně lépe, a to i při běhání. Sluchátka jsme si však dovezli ze zahraniční, pokud se podíváme na české prodejní balení, tak v něm další nástavce nepochopitelně chybí. A nelze je ani dodatečně dokoupit.

Díky ramenům drží celý modul na krku, a aby nošení sluchátek při zvýšeném pohybu nebylo nepříjemné, máte na každém ramenu k dispozici dvě malé gumičky. Těmi si upravujete, jak moc má přípojný kabel k 12mm špuntům vyčnívat z těla příslušenství, sluchátka tedy můžete mít navolno i více utažená k hlavě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokud sluchátka nepoužíváte, můžete k sobě špunty magneticky připojit

Pokud sluchátka aktivně nepoužíváte, můžete k sobě špunty magneticky spojit, což zformuje jakýsi náhrdelník. Ten, podobně jako Gear Circle, může vibrovat při příchozích oznámeních. Samotné vibrace jsou navíc dostatečně výrazné. Pokud máte sluchátka nasazena, k vibracím můžete připočíst i zvuk notifikace, který se přehraje v telefonu i sluchátkách zároveň, po kterém následuje hlasová syntéza v češtině.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dostupné režimy sluchátek, po jejichž připojení nabídne telefon ke stažení hlasovou syntézu vysoké kvality v češtině

Sluchátka vám tak mohou sdělit, že vám přišel E-Mail nebo SMS zpráva, podobně informují i o svém úplném nabití. V základu se používá syntéza střední kvality v telefonu, smartphone vám ale brzy doporučí ke stažení český TTS engine vysoké kvality (82 MB) z portálu Galaxy Apps. A to není nic proti ničemu.

Přehrají hudbu i hovory

Připojení sluchátek k telefonu probíhá standardně, přes nabídku Bluetooth. Po připojení jsou aktivní dva režimy, zvuk média a zvuk hovoru. Pokud si nevypnete zvuk hovoru, budou všechna volání směřovat do sluchátek. Samotná kvalita hovorů je na poměrně vysoké úrovni, i díky technologiím Noise Reduction a Echo Cancellation, které se opírají o dva integrované mikrofony. Sluchátka tedy tlumí hluk na pozadí a eliminují případné ozvěny, hovor přijímáte a pokládáte multifunkčním tlačítkem. I maximální hlasitost je více, než dostatečná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Samsung Level a veškeré dostupné možnosti - výběr oznámení, nastavení oblíbených aplikací a aktivace vypnutí hudby po nastaveném časovém intervalu

Pokud máte telefon s Androidem 4.2.2+, můžete si do telefonu z Google Play nainstalovat i podpůrnou aplikaci Samsung Level. Ta je prakticky jedinou možností, jak zjistit stav baterie sluchátek, než je „prozradí“ blikající dioda. Dále si zde přečtete uživatelskou příručku, nastavíte hlasitost či navolíte aplikace, jejichž oznámení se vám má ozývat ve sluchátkách. Při připojení sluchátek si v aplikaci navíc můžete nastavit čtyři aplikace, které se objeví v horní výsuvné liště. 

Bluetooth a kodek Apt-X

Sluchátka Level U by měla zvládat i tzv. multipoint, v rámci kterého by mohla být připojena až k dvou zařízením, přičemž vždy jedno z nich si vynutí samotné přehrávání zvuků. Na testovacím modelu se nám to však nepodařilo zprovoznit. K připojení druhého telefonu bylo třeba párování, které však vymazalo dřívější spárovaný model. A bez párování se ke sluchátkům jiný telefon zase nedokázal připojit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadají sluchátka Level U v bílé barevné variantě nasazená na uších

Kvalita přehrávané hudby odpovídá pořizovací ceně příslušenství, sluchátka tomu vděčí zejména tvarováním špuntů a také dostupným efektům a ekvalizérům. Na výběr je efekt zesilovače a prostorového zvuku a různé kombinace ekvalizérů. Maximální hlasitost má dostatečnou úroveň, i když některé skladby na maximum už nezní tak přirozeně. Sluchátka mají v menších hlasitostech slušné basy a čisté výšky, zvuk působí čistě a vyváženě, audiofilové však pocítí absenci bohatších středů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Do sluchátek se komprimovaně přehraje i UHQ audio, na výběr jsou různé zvukové efekty a nastavit si můžete i vlastní ekvalizér

Přehrávání hudby probíhá přes Bluetooth s kodekem apt-X, přes který v kompresi prodeje i spuštěné UHQ audio (24bit, 192 kHz). Zpočátku jsme měli problém s častým a krátkým přerušením přehrávání, i když jsme měli sluchátka na hlavě a telefon v kapse. V průběhu testování však proběhlo několik firmwarových updatů u telefonů, se kterými jsme sluchátka zkoušeli (Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+), a problém vymizel. I když je u Bluetooth udáván dosah až 10 m, přehrávání probíhalo bez výpadků „jen“ do vzdálenosti cca 6m od telefonu. Při pohybu v několika místnostech v bytu bude přehrávání bezproblémové.

Slušná zvuková kvalita

Sluchátka Samsung Level U se ukázala jako použitelným nástupcem modelu Gear Circle. Pokud vám bude stačit přehrávání kompriomovaného audia přes Bluetooth, potěší vás slušná zvuková kvalita, kompaktní rozměry sluchátek a také to, že nemusíte neustále rozmotávat běžná „drátová“ sluchátka. Největší přínos vidíme při běhání, sluchátka jsou řešena lépe, než Gear Circle. Při běhání drží na hlavě stabilně a tolik vás neruší ani pohyby kabelů po tváři.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sluchátka Gear Circle byly předchůdci modelu Level U

Součástí základního balení je v našem případě, mimo sluchátek, i dvojice doplňkových nástavců, datový kabel a uživatelská příručka. Jedná se však o balení pro USA, resp. zahraniční trhy, v případě českého balení jste o nástavce a datový kabel bohužel ochuzeni. A protože nástavce samostatně koupit nelze, před koupí důrazně doporučujeme sluchátka alespoň „zkusmo“ nasadit. 

Samsung Level U se v ČR prodává v bílé, černomodré a zlaté variantě za cenu mezi 1 700 - 2 000 Kč.

Plusy:

  • solidní zvuková kvalita, poměrně slušné basy, čisté výšky
  • elegantní přesto decentní design, sluchátka jsou téměř „neviditelným“ doplňkem
  • kompaktní a skladné, slušná výdrž na jedno nabití
  • povedená sluchátka pro ty, kteří nechtějí „utěsňovací“ špunty 
  • doprovodná aplikace pro Android, pro nastavení notifikací a zjištění stavu baterie

Mínusy:

  • občas dochází ke krátkému přerušení přehrávání, i když je telefon nablízku
  • špunty nemají úplně ideální tvar, nemusí držet v každých uších
  • S Voice neumí česky
  • v ČR se prodává verze bez nabíječky a doplňkových špuntů, které nelze jinde dokoupit
  • připojení Multipoint se nám nepodařilo zprovoznit
Diskuze (10) Další článek: Nejlepší internet na světě mají v Jižní Koreji, Česku patří 34. místo

Témata článku: Samsung, Recenze, Příslušenství, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB, Test, Syntéza, Příchozí oznámení, Sam, Externí reproduktor, SMS zpráva, Nástavec, Úplné nabití, Zahraniční trh, Level, Běh, Hud, Wing, Hlasová syntéza
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Call of Duty Warzone na mobilech začíná alfatest. Tvůrci chtějí vypilovat hratelnost

Call of Duty Warzone na mobilech začíná alfatest. Tvůrci chtějí vypilovat hratelnost

Mobilní verze Warzone, nebo také Project Aurora, vstupuje do fáze alfatestu.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle RoyaleMobilní hry