Samsung Keys Cafe aneb uvařte si svou vlastní androidí klávesnici přesně tak, jak potřebujete

  • Používáte Samsung klávesnici, ale není to úplně ono?
  • Stáhněte si aplikaci Samsung Keys Cafe
  • Dokáže upravit funkce, vzhled a styl klávesnice do těch nejmenších detailů

Samsungu je v recenzích často vytýkáno, že nabízí malé možnosti personalizace vzhledu systému či systémových gest. Jistě, všechny nové modely podporují schémata, můžete upravit ikony aplikací či si stáhnout nové vzhledy Always On Displeje, ovšem mezi řádky bychom čekali něco navíc. Naše ideální představy splňuje aplikační sada Good Lock, která posouvá možnosti systémových úprav na zcela novou úroveň. Přestože tento skvělý balík není u nás oficiální cestou k dispozici, můžeme vám doporučit jeden z jeho novějších modulů – Keys Cafe.

Samsung Keys Cafe umožňuje doslova „uvařit si“ svou vlastní androidí klávesnici. Abyste mohli úpravy u Samsungů rozchodit, budete potřebovat aplikaci aplikaci Keys Cafe (pro Android 12 stahujte zde, starší verze systému potřebují tuto verzi aplikace), a také engine Theme Park. Všechny odkazy vedou na alternativní úložiště Apkmirror. Jakmile máte nainstalováno, můžete se s vervou pustit do úprav.

Můžete experimentovat

Aplikace Keys Cafe má tři základní sekce. Začněme prvním zaškrtávátkem, které po aktivaci automaticky přepíše veškerá nastavení, vzhled a funkce Samsung klávesnice. Nezapomeňte, že se jedná o aplikaci přímo od výrobce, která vám dovolí výrazně experimentovat. Pokud se vám klávesnice nebude líbit, můžete veškeré úpravy zaškrtávátkem jednoduše vypnout.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Prvním krokem je tvorba klávesnice, která může být QWERTZ (Samsung konečně myslí i na pár zemí světa, pro které je tento layout základní), QWERTY a AZERTY. Stiskem tlačítka můžete přidat další řádek klávesnice, prstem můžete editovat vlastnost jednotlivých kláves či rovnou celých skupin, tedy jejich výšku, šířku, zarovnání či alternativní znaky. Do klávesnice můžete přes Drag&Drop přetáhnout nová tlačítka, kompletně změnit pořadí kláves, vybrané třeba smazat, a mnoho dalšího. Prostě, co vás napadne. Celkem se nám podařilo na Galaxy S21 Ultra přidat šest plných řádků klávesnice.

Barvy a oku lahodící efekty

Druhým krokem jsou barevné styly a efekty. Stačí aktivovat úpravy klávesnice, a vybrat jedno z dostupných barevných schémat. O jejich stažení a instalaci se stará druhá instalovaná aplikace Theme Park. Stiskem tlačítka + si můžete vytvořit i svou vlastní barevnou kombinaci. Jednotlivé skupiny kláves můžete obarvit jedním odstínem nebo na pozadí použít obrázek, dále lze upravit i tvar tlačítek. Pro světlý a tmavý režim může klávesnice vypadat úplně ale úplně jinak.

Úpravy pokračují v záložce Efekty, kde si můžete nastavit barevný efekt klávesnice i efekt, který se zobrazí po stisknutí a puštění klávesy. Barevné palety máte předchystané, můžete si však sami zvolit čtyři libovolné odstíny. A pak je tu ještě nastavení zvukové odezvy klávesnice. Poslední funkce aplikace Keys Cafe je tak trochu navíc. Jedná se o dvě hříčky, v nichž si ověříte, jak rychle píšete. V prvním případě zadáváte zobrazená slova a ověříte svou rychlost, v případě druhém pak musíte rychle psát, jinak se vaše postava doslova „utopí v záplavě slov“.

Pokud dáme zcela zbytečné „klávesnicové hry“ stranou, je Samsung Keys Cafe špičkový editor klávesnice u smartphonů řady Galaxy. Pokud vám na té od Samsungu schází jen detaily, můžete si ji ručně doupravit k obrazu svému, a to bez instalace jakékoliv další klávesnice z Google Play.

Diskuze (18) Další článek: Velká kontrola nabíječek: 70 % mělo nedostatek, tři modely musí úplně pryč z prodeje

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Styl, Efekt, Vzhled, Samsun, Úprava, Draga, Always on displej, Aplikace, Klávesa, AZERTY, Samsung klávesnice, Theme Park,