Samsung integroval čtečku otisků do platební karty. Zvýší bezpečnost a má plně nahradit PIN kód

  • Samsung se po vývoji vlastní platební karty zaměřil na bezpečnost
  • Představil řešení, které umožní na kartu umístit čtečku otisků prstů
  • Tato metoda splňuje i bezpečnostní pravidla od MasterCard

Samsung představil nový čip, který pomůže zabezpečit platební karty. Bezpečnostní prvek S3B512C obsahuje integrovanou čtečku otisků prstů, která je doplněna tzv. zabezpečeným elementem a procesorem v jeden celek. Spolupráce všech tří článků má otevřít dveře do budoucnosti, tj. umožní existenci platebních karet se zabudovanou čtečkou otisků prstů. Tedy karet, u nichž nebude potřeba zadávat PIN kód pro ověření transakcí.

Samsung na svém webu uvádí, že jeho integrované obvody splňují certifikace CC EAL 6+ a poslední verzi parametrů BEPS (Biometric Evaluation Plan Summary) od MasterCard. Čtečka otisků prstů dokáže rozeznat pokusy o prolomení, tj. použití tzv. umělých prstů, v běžném stavu načte čtečka otisk prstu, který se uloží a porovná s předlohou, což zajišťuje tzv. Secure Processor. Tato kombinace však nemusí být použita jen u platebních karet, ale také u zaměstnaneckých, studijních či u různých přístupových karet a oprávnění.

Jedná se tak o další krok Samsung na finančním poli. Před rokem a půl jihokorejský výrobce oznámil svou vlastní platební kartu Samsung Money, která je navázána na platební službu Samsung Pay. Tu má Samsung ve svém portfoliu již šestým rokem, byť v Česku tato platební metoda nefunguje. A zřejmě už ani nebude, protože poslední generace hodinek Galaxy Watch4 už dokáže platit prostřednictvím Google Pay. 

Jak v Česku probíhá bezkontaktní placení hodinkami s Wear OS:

Zdroj Samsung News

Diskuze (15) Další článek: Fotoduel Apple iPhone 13 Pro vs. Vivo X70 Pro+. Zaujme všeuměl, nebo hračička?

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , CC EAL, Samsun, Prst, Otisky prstů, Otisk, Platební karta, Čtečka, Česká republika, Čtečka otisků, Samsung News, PIN, Kód