Samsung integroval čtečku otisků do platební karty. Zvýší bezpečnost a má plně nahradit PIN kód

  • Samsung se po vývoji vlastní platební karty zaměřil na bezpečnost
  • Představil řešení, které umožní na kartu umístit čtečku otisků prstů
  • Tato metoda splňuje i bezpečnostní pravidla od MasterCard

Samsung představil nový čip, který pomůže zabezpečit platební karty. Bezpečnostní prvek S3B512C obsahuje integrovanou čtečku otisků prstů, která je doplněna tzv. zabezpečeným elementem a procesorem v jeden celek. Spolupráce všech tří článků má otevřít dveře do budoucnosti, tj. umožní existenci platebních karet se zabudovanou čtečkou otisků prstů. Tedy karet, u nichž nebude potřeba zadávat PIN kód pro ověření transakcí.

Samsung na svém webu uvádí, že jeho integrované obvody splňují certifikace CC EAL 6+ a poslední verzi parametrů BEPS (Biometric Evaluation Plan Summary) od MasterCard. Čtečka otisků prstů dokáže rozeznat pokusy o prolomení, tj. použití tzv. umělých prstů, v běžném stavu načte čtečka otisk prstu, který se uloží a porovná s předlohou, což zajišťuje tzv. Secure Processor. Tato kombinace však nemusí být použita jen u platebních karet, ale také u zaměstnaneckých, studijních či u různých přístupových karet a oprávnění.

Jedná se tak o další krok Samsung na finančním poli. Před rokem a půl jihokorejský výrobce oznámil svou vlastní platební kartu Samsung Money, která je navázána na platební službu Samsung Pay. Tu má Samsung ve svém portfoliu již šestým rokem, byť v Česku tato platební metoda nefunguje. A zřejmě už ani nebude, protože poslední generace hodinek Galaxy Watch4 už dokáže platit prostřednictvím Google Pay. 

Jak v Česku probíhá bezkontaktní placení hodinkami s Wear OS:

Zdroj Samsung News

Diskuze (15) Další článek: Fotoduel Apple iPhone 13 Pro vs. Vivo X70 Pro+. Zaujme všeuměl, nebo hračička?

Témata článku: Samsung, Samsung Pay, Wear OS, Čtečka otisků prstů, Biometrie, Zabezpečení, Polovodiče, MasterCard, Kreditní karta, Ochrana, CC EAL, Kód, Prst, Samsung News, Platební karta, Otisk, Čtečka, PIN, Česká republika, Čtečka otisků, Otisky prstů, Samsun