Samsung Gear 2: dvakrát s Tizenem [MWC]

Samsung představil dvojici hodinek s Tizenem, baterie má být oproti Galaxy Gear dvojnásobná, přibyly i nové funkce.

Samsung nevydržel s hodinkami až na svou pondělní tiskovou konferenci a tak je oznámil s předstihem. Potvrdily se dřívější spekulace o přítomnosti Tizenu i o tom, že se bude jednat o dvojici hodinek rozlišitelných designem a výbavou. Ze značení produktů vypadlo slůvko Galaxy, protože hodinky nedisponují Androidem, takže jsou označeny pouze jako Samsung Gear 2 a Samsung Gear 2 Neo. Hádáte správně, první verze je vybavenější, zatímco druhá cenově dostupnější. Oproti první generaci hodinek jsou novinky tenčí, lehčí a hlavně odolné (norma IP67), až na schování šroubků z displejové části naspod u nich ale nedošlo na žádnou výraznou designovou změnu, ta se má odehrát až u hodinek Gear 2 s Androidem. Na ty si však musíme počkat až do pondělí.

Domovské tlačítko pod displejem

Galaxy Gear 2 Neo jsou základním modelem, jedná se o hodinky s rozměry 38 × 59 × 10 mm a hmotností 55 gramů. Super AMOLED displej na čelní ploše si zachoval úhlopříčku 1,63" i rozlišení 320 × 320 obrazových bodů. Novinkou je přítomnost domovského tlačítka pod displejem, předpokládáme, že se lehce přeskupí dotyková gesta k ovládání uživatelského rozhraní, domovské tlačítko vás pak vrátí zpět na hlavní plochu. V těle levnějších hodinek je vsazen infraport pro dálkové ovládání televize a domácí elektroniky přes aplikaci WatchOn. Tělo je doprovázeno gumovým páskem s možností úpravy jeho délky, barev hodinek bude hned několik. V případě Gear 2 Neo to bude znamenat výběr mezi černou, šedou a oranžovou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Trojice barevných variant u hodinek Samsung Gear 2 Neo

Hodinky Gear 2 jsou v základu designu a hardwaru podobné, mají však masivnější čelní stranu. Na ní se vměstnal i 2Mpix fotoaparát s autofocusem, který zvládne fotit až v rozlišení 1920 × 1080. Maximální rozlišení nahrávaného videa je však jen 720p s 30 fps. Masivní spona bude sloužit k zapnutí hodinek, reproduktor se z ní však přesunul na bok displejové části, zejména proto, aby byl zvuk lépe slyšitelný a nebyl utlumen vašim svetrem či kabátem. Gear 2 se na trh budou dodávat v černé, hnědé a oranžové barvě.

Bohužel nepotěšíme zastánce samostatného microUSB konektoru, ten po stranách hledáme marně, takže je již teď jasné, že bude výrobce k hodinkám dodávat obdobnou dokovací stanici, jako u hodinek první generace. Pokud ji však někde zapomenete, baterii nijak nenabijete. Samsung u dvojice hodinek slibuje dvojnásobnou výdrž, byť se kapacita akumulátoru snížila z 315 na 300mAh. V případě Galaxy Gear udával výrobce den a půl na jedno nabití, v případě novinek pak uvádí tři dny. V případě minimálního používání je výdrž udávána až na šest dní. Protože jsme u původních hodinek v běžném provozu docílili i třech dní (zvláště s poslední aktualizací), bude skutečná výdrž Tizen hodinek hodně zajímavým údajem.

Dvoujádro a Tizen

Hodinky oproti loňské generaci povýšily u procesoru, 800MHz jednojádro nahradilo 1GHz dvoujádro, operační paměť má kapacitu 512 MB, interní paměť pak 4 GB. Jako operační systém byl zvolen Tizen, protože však systém zatím nebyl oficiálně představen, nemáme žádné informace o jeho označení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Černá a hnědá barevná varianta u hodinek Samsung Gear 2

Nepotvrdily se spekulace o přítomnosti microSIM karty, což si Samsung jistě nechává na hodinky s Androidem, takže se v rámci konektivity musíte spokojit s již zmiňovaným infraportem a Bluetooth. To bude fungovat ve spojitosti s aplikací Gear Manager, přes Bluetooth bude umožněno volání, přenos nafocených snímků, celá řada notifikací, ovládání mediálního přehrávání a připojení bezdrátového sluchátka. To půjde využít pro přehrávání hudby z hodinek. Půjdete-li např. běhat, nebudete s sebou muset vláčet i váš smartphone. Hudba bude přehrávána z interní paměti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mezi Gear 2 a Gear 2 Neo najdeme jen drobné designové odlišnosti

Nebudou chybět stopky, hlasový průvodce S Voice, zprávy o počasí či plány z kalendáře na aktuální den. Do hodinek pak půjde doinstalovat řada aplikací ze SamsungApps. Jihokorejský výrobce se zaměřil i na Fitness funkce. Na vnitřní straně hodinek je umístěn senzor srdečního tepu, hodinky umí počítat kroky a zjišťovat vaši aktivitu v průběhu dne. Samostatně jen rozliší mezi chůzí a během, po napojení k jiným zařízením zvládnou mapovat jízdu na kole nebo turistiku. Stažitelným modulem je pak monitoring spánku a zátěže. Hodinky tedy budou víceméně jen sběračem dat, která se budou posílat do „centrální databáze“ ve smartphonu, do nové aplikace S Health.

Klepněte pro větší obrázek
Technické specifikace hodinek Samsung Gear 2 a Samsung Gear 2 Neo

U hodinek Gear 2 a Gear 2 Neo se počítá s celosvětovou distribucí, na trh by se měly postupně dodávat od začátku dubna. Budeme vás informovat, jakmile bude známo datum zahájení prodejů v ČR. Předpokládaná cena zatím není známa.

hce counter hce counter hce counter
Diskuze (9) Další článek: První snímky hodinek Gear 2, Samsung připraví několik variant

Témata článku: Samsung, Ostatní, Příslušenství, Tizen, Samsung Galaxy S5, Tizenem, Gear, Mocha, Zastánce, Sam, Samsun
Na Mezinárodní vesmírné stanici bude pracovat chirurgický robot. Je překvapivě malý
Jiří Černý
ChirurgieMezinárodní vesmírná staniceRoboti
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

** Tři miliony obyvatel Česka bydlí v panelovém domě ** Většina nemá žádnou sofistikovanou technologii větrání ** A tak jsme si ji postavili sami z počítačových větráčků

Jakub Čížek
DIYPojďme programovat elektroniku
8 bezplatných editorů videa. Od jednoduchého ořezávátka po střižnu s profi možnostmi

8 bezplatných editorů videa. Od jednoduchého ořezávátka po střižnu s profi možnostmi

** Potřebujete sestříhat video z dovolené či vytvořit klip? ** Vybrali jsme sedm nejlepších bezplatných editorů videa ** Nabídka čítá jednoduché, ale i komplexní programy

Karel Kilián
Střih videaNejlepší programy
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony