Samsung Galaxy Z Flip 2 by mohl dostat tři foťáky a větší vnější displej

Samsung v lednu podal z Německa návrh na designový patent k úřadu WIPO (World Intellectual Property Office), na němž je vidět budoucí podoba véčkové skládačky. A protože se v mnohém podobá aktuální generaci Galaxy Z Flip, můžeme předpokládat, že se díváme na budoucí podobu jeho nástupce, tedy na véčko Galaxy Z Flip 2.

V rámci patentu sice vidíme dvě designové podoby, ty se však liší pouze orientací fotoaparátů. Model A je znázorňuje v horizontální variantě, kterou používá Galaxy Z Flip, vertikální uspořádání u Modelu B zase odkazuje spíše na smartphony klasického střihu. U obou variant bude největší změnou třetí objektiv, který by měl véčku přinést optické přiblížení. Tedy oblast, ve které aktuální generace ztrácí, což se ukázalo u nedávno zveřejněného skóre v DxOMark.

Další změnou projde vnější displej, který by měl být rozdílné rozměry. Pokud Samsung zachová horizontální uskupení, displej se zmenší, v případě přechodu na vertikální uspořádání by pak pro displej zbylo více místa. Kterou z variant nakonec Samsung zvolí, zatím není jasné. Jihokorejci však mají spoustu času, nástupce letošního Galaxy Z Flip se totiž očekává až v prvním čtvrtletí příštího roku.

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Flip:

Zdroj Letsgodigital

Váš názor Další článek: Zlatá je znovu v kurzu. Motorola Razr přichází v nové barevné edici

Témata článku: Samsung, Skládací displej, Rendery, Véčko, Flip, Patent, Skládací konstrukce, Samsung Galaxy Z Flip, WIPO, Budoucí podoba, Displej, Německo, FoťákUrčitě si přečtěte

Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej