Samsung Galaxy Xcover 5 oficiálně. Do výbavy se dostala i funkce push-to-talk

Nedlouho po velkém informačním úniku přišel Samsung s oficiálním oznámením odolného Galaxy Xcover 5. Do puntíku se tak potvrdily základní specifikace telefonu, který dostane 5,3" TFT displej s rozlišením HD+ či vyměnitelnou 3 000mAh baterii, kterou dobijete 15 Watty. A to, buď přes USB-C, nebo pomocí pogo pinů na spodní hraně telefonu.

Plastový pogumovaný smartphone se pyšní odolností IP68 a podporou standardu MIL-STD810H, který je revidovanou verzí známějšího MIL-STD810G pocházejícího z roku 2008. V rámci testovacího procesu přibyly další dílčí testy na různé vlivy prostředí, např. na déšť, plísně, kyselé prostředí, mráz, zrychlení, apod. 16MPx foťák na zádech doplňuje 5MPx selfie s fixním ostřením. Výpočetní výkon zajišťuje osmijádrový Exynos 850 se 4GB RAM. 64GB paměť si rozšíříte microSD kartami, ve výbavě nechybí podpora dvou nanoSIM a NFC.

Galaxy Xcover 5 je postaven na Androidu 11 s grafickou nadstavbou One UI poslední generace. A právě softwarové přídavky jsou u tohoto zařízení dost zajímavé. V rámci aplikace Microsoft Teams může telefon sloužit jako vysílačka (modul Walkie-Talkie), funkce push-to-talk se tak dostane do bočního univerzálního tlačítka, jehož funkce si můžete dále uživatelsky přeprogramovat. Samozřejmě nechybí ani zabezpečený režim Samsung Knox včetně modulu Knox Capture, který zajistí bezpečnost dokumentů, které naskenujete (tj. nafotíte) telefonem. 

Připomeňte si loňský Galaxy Xcover Pro:

Samsung Galaxy Xcover 5 je v Česku dostupný od dnešního dne, tj. od 5. března. K dostání je za doporučenou cenu 7 499 Kč.

Diskuze (7) Další článek: Inovativní řada Mi Mix dostane nový přírůstek. Xiaomi chystá svůj první ohebný mobil

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Xcover 5, Push-To-Talk, TFT displej, Česká republika, Výbava, DOS, Samsun, PIN, Samsung Knox, Dostál,