Samsung Galaxy Tab S6 5G je první tablet na světě s podporou sítí 5. generace

Samsung vidí v sítích 5G velkou budoucnost. A zatímco v oblasti smartphonů si jihokorejci rozdělil 5G trh společně s Huawei, u tabletů se doposud o podpoře 5G vůbec nehovořilo. Změnit to má Galaxy Tab S6 5G, který je prvním tabletem na světě, které se může opřít o podporu sítí páté generace. Včera byl představen a dnes jde do prodeje. A vlastně ani není s podivem, že se s ním primárně počítá pro domovský trh v Jižní Koreji.

Tablet je osazený Snapdragonem 855, který je doplněn 5G modemem X50 od Qualcommu. Zbytek specifikací zůstává stejný jako u nás prodávané verze Galaxy Tab S6. Tablet nabídne 10,5" Super AMOLED displej s rozlišením QHD+, na těle najdeme čtyři reproduktory, a na zádech budou vedle magnetického slotu pro stylus S Pen připraveny hned dva fotoaparáty. O přísun energie se postará 7 400mAh baterie. Ten, kdo si tablet v Jižní Koreji pořídí do konce ledna, k němu zdarma dostane i přídavnou QWERTY klávesnici.

Na dostupnosti 5G tabletu je vidět, jak daleko jsou technologie a sítě v Jižní Koreji ve srovnání s námi. V Česku se zatím nijak výrazně neprodávají ani 5G smartphony, natož tablety! Už samotná 5G aukce, resp. změna podmínek na poslední chvíli ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu, může rozvoj 5G sítí v Česku značně zbrzdit. Inu, jiný kraj, jiný mrav. 

Redakční představení LTE varianty tabletu Galaxy Tab S6:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Tohle má být trumf Androidu 11. Podívejte se na protějšek služby Apple AirDrop

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Tab S6, Podpor, Česká republika, Samsun, S PEN, Jižní Korea, Tab S, Změna podmínek, Síť, Generace,