Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus: inovace na čtyři [recenze]

Staré tělo s novým hardwarem i systémem. Jak vypadá faceliftovaný tablet, který dokáže navíc volat i psát zprávy? Seznamte se s Tabem Plus.

Tablety zažívají boom, lidé je kupují a výrobci na trh dodávají stále další, mnohdy jen lehce upravené, novinky. Příkladem budiž testovaný Galaxy Tab 7.0 Plus, který koncepčně vychází z prvního tabletu od Samsungu - Galaxy Tabu. Na první pohled zůstala jen schránka, vnitřek je oproti předchůdci daleko lépe vybaven. Tabletu opět nechybí GSM modul, takže si s ním zavoláte i napíšete textovku. Bude ale facelift a zlepšení hardwarových parametrů na konkurenty stačit?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální tiskové fotografie

Klíčové vlastnosti:

 • Android Honeycomb 3.2 s nadstavbou TouchWiz
 • pokovený zadní kryt, v jedné ruce se dá držet pohodlně
 • 4 000 mAh baterie se slušnou výdrží
 • dvoujádrový 1,2GHz procesor, 1 GB RAM
 • telefonování klasicky u ucha, přes hlasitý odposlech nebo sluchátko
 • kvalitní zvukový výstup

Hlavní nedostatky:

 • otisky prstů na předním panelu
 • pomalejší rotace displeje
 • široký systémový konektor, microUSB chybí
 • podpora HDMI jen přes dokoupitelnou redukci
 • přes USB kabel nelze nabíjet z PC
 • chyba v aktualizaci nových multimédií, hudební přehrávač nevidí „empétrojky“

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus 16GB 3G
P6200
rozměry a hmotnost: 194 × 122 × 10,0 mm, 345 g
displej: 7,0", kapacitní PLS LCD, 1 024 × 600, 170 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: none, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 16 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 1 GB, baterie: 4 000 mAh
procesor: Samsung Exynos 4210 (2× Cortex-A9, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 3.2 (Honeycomb)
fotoaparát: 3MPx, video (1 280 × 720), autofocus, blesk
22 %
vybavenost
cena: už se neprodává

 

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab GT-P6200MAAXEZ poskytuje server Heureka.cz

Když jsem poprvé dostal do rukou Galaxy Tab Plus, bylo mi hned jasné, proč Samsung pro původní Galaxy Tab nikdy nedodal Android Honeycomb. Potřeboval by možná trochu kvalitnější hardwarovou základnu, ale také se od počátku asi hned počítalo s jeho updatovanou verzí. Galaxy Tab Plus je tak šikovným přemostěním mezi současně prodávajícími se tablety. Je ze všech nejmenší, na druhou stranu to pro někoho může být kompromis mezi velikostí, ovladatelností a funkcemi.

Zavoláte si u ucha

Galaxy Tab Plus je zaoblený kvádřík o rozměrech 194 × 122 × 10 mm, hmotnost se zastavila na poměrně přijatelných 345 gramech. Na váze se z velké míry podepsala 4000mAh baterie i použité materiály na zadním krytu. Jsem rád, že se nejedná o lesklý plast, na kterém by zůstávaly otisky prstů. Místo toho zde máme chladivý kov, který vypadá i působí na omak velmi dobře. Čelní plochu z velké části zaujímá sedmipalcový PLS LCD displej s rozlišením 1 024 × 600 obrazových bodů, má tedy stejnou technologii jako u současně prodávaných Tabů 8.9 a 10.1. Při nízkých hodnotách osvětlení se mi zdály barvy vybledlé, takže jsem osvětlení nastavil na maximum. Nespoří to sice baterii ale displej vypadá o mnoho lépe. Pokud se rozhodne jít cestou šetření baterie, je zde připraveno čidlo pro regulaci podsvětlení nad displejem. Kousek od něj je umístěno i čidlo přiblížení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelsní strana tabletu je z lesklého plastu, zadní zase z matnho kovu.

Tečka vpravo nad displejem označuje přední 2Mpix kamerku pro videohovory. S očekáváním zpět vítáme reproduktor s ozdobnou mřížkou, právě díky němu půjde s tabletem i volat klasicky u ucha. To, zdali je to výhra nebo z nouze ctnost, se dočtete dále v recenzi. Lesklá přední plocha je doslova magnetem na otisky, připravte se na to, že ji budete otírat poměrně často. Na displeji i v okolním rámečku se tu a tam odrážejí okolní objekty nebo sluneční paprsky. I přesto ale zůstává text na displeji při maximální úrovni podsvětlení čitelný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily - 3,5mm konektor Jack, sloty pro SIMku a microSD karty, čočka fotoaparátu na zadní straně.

Na spodní hraně tabletu narazíme na široký systémový konektor (pro připojení HDMI nebo USB zařízení bude třeba dokoupit redukci) a také na dvojici reproduktorů. Jejich umístění rozhodně chválím, nestane se, že by výduchy reproduktorů byly utlumeny, když tablet leží na stole. Reproduktory navíc překvapily i svým zvukovým podáním. Protože je zadní kryt nevyjímatelný, musely se všechny prvky, jinak dostupné v bateriovém prostoru, přesunout na jiné pozice. Na levém boku tak najdeme slot pro SIMku a microSD karty, na boku pravém se usadila zamykací klávesa a dvojklávesa ovládání hlasitosti. Trochu mi trvalo, než jsem si na blízkost těchto kláves zvyknul, při odemykání jsem častokrát mačkal klávesu pro zvýšení hlasitosti a divil jsem se, proč se tablet nerozsvítil. Horní hrana disponuje druhým mikrofonem, který odděluje okolní šum od vašeho hlasu při hovoru a zapomenout nemůžeme ani na 3,5mm konektor jack. Hned v základním najdete, tentokrát netradičně bílá, špuntová sluchátka. K dispozici pak máte hned čtyři velikosti ušních nástavců, od nejútlejších po největší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled na Galaxy Tab 7.0 Plus ze všech stran.

Asi málokdo by předpokládal, že jde tablet ovládat pohodlně jednou rukou. Na to je zařízení logicky moc velké. Pokud jste praváci a držíte telefon na výšku, dáte si jej do levé ruky a pravou jej ovládáte. Ukazováček a prostředníček levé ruky pak obsluhují zamykací klávesu a regulační klávesy. Lepší ovládání se mi však jeví na šířku, kdy tablet leží v dlaních a vy jej ovládáte oběma palci. První pocit z telefonu („Je ohromně těžký“) nakonec vystřídala spokojenost. Galaxy Tab Plus je vlastně úplný kolibřík, mezi tablety Samsungu je právě on tím nejlehčím. Konstrukci nemám co vytknout, hrany jsou zakulacené a čelní plocha navazuje na útlé boky. U předchůdce, Galaxy Tabu, jsem takový pocit komfortu neměl. Výdrž baterie se mi zdá hodně podobná jako u předchozích tabletů Samsungu, při intenzivním používání jej není problém vybít natolik, že nevydrží do rána. Pokud se chcete na tabletu večer podívat na celovečerní film při maximálním jasu, Tab vás samozřejmě na holičkách nenechá. Pokud budete tablet intenzivně používat zhruba dvě hodiny denně, nebude mít problém vydržet tři až čtyři dny na jedno nabití. Prakticky záleží na tom, jak moc používáte multimediální funkce a také na tom, zdali se spokojíte s automatickým jasem nebo manuálně natavíte vyšší hodnoty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Základní balení skrývá vše podstatné.

V základním balení mimo tabletu najdeme USB kabel, nabíjecí koncovku, stereo sluchátka s ušními nástavci a uživatelskou příručku.

Témata článku: Samsung, , , , , , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus, Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 7.7, Samsung Galaxy Tab 7.7 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 7.7 64GB 3G, Samsung Galaxy Tab 8.9, Samsung Galaxy Tab 8.9 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab 8.9 32GB 3G, Samsung Galaxy Tab 8.9 32GB Wi-Fi, Přehledné rozhraní, GAL, Samsun, Literatura, Přední plocha, Automatické vypnutí,