Známe datum velké premiéry. Řada smartphonů Samsung Galaxy S23 se představí 1. února

  • Samsung si ani tentokrát neuhlídá tajemství řady S23
  • Známe design telefonů i kapacity baterií
  • Sezóna úniků letos začíná opět o něco dříve, než bývalo zvykem

Oživeno 11. ledna 2023 | Po mnoha různých únicích a „zaručeně správných“ informacích Samsung nakonec sám oznámil datum oficiální premiéry nových produktů. Akce s tradičním názvem Galaxy Unpacked 2023 proběhne 1. února 2023 po třech letech poprvé i ve fyzické formě v americkém San Francisku.

Klepněte pro větší obrázek

Sestavu chystaných produktů sice jihokorejský výrobce zatím nespecifikoval, jistotou je ale rodina nových smartphonů Galaxy S23 (s tradičními třemi zástupci ve třech různých velikostech a stupních výbavy). Telefony pravděpodobně doprovodí i nějaká další elektronika, hovoří se například o laptopu. Samsung bude celou akci přenášet živě na svých sociálních sítích i na webu, start akce je v 19 hodin českého času.


Původní článek z 10. října 2022:

Vývoj telefonů pokračuje nezadržitelným tempem. První spekulace o chystané řadě Galaxy S23 se letos vyrojily těsně po premiéře skládacích Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4. I letos se tedy začíná sezona úniků dříve, než kdy jindy. A to máme do premiéry nové řady čas ještě téměř půl roku! Jaká tedy bude chystaná „esková“ řada od Samsungu? Podle dostupných informací nečekejte žádné velké designové změny.

Klepněte pro větší obrázek
Makety s údajnou podobou všech tří modelů Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra (zleva). Zejména design Ultry se proti loňské verzi nijak znatelně nezmění | Foto: Sonny Dickinson

Už nyní se trojice budoucích modelů Galaxy S23 profiluje spíše jako mírný upgrade. Na stávající design naváže série několika změn, decentních přídavků, možná i několika překvapení. Telefony budou mít vyšší výkon a u některých z nich se dočkáme i větší kapacity baterie.

Design se příliš nezmění

Začněme modelem Galaxy S23 Ultra, který na prvních renderech vypadá velmi podobně jako letošní Galaxy S22 Ultra. Rozdíly bude možné spatřit jen v detailech. Třeba tělo telefon nebude tak výrazně zakulacené, ale o něco hranatější. Dále dojde k nepatrnému posunutí teleobjektivu, přisvětlovací diody a laserového ostření. Nepůjde tedy o nic významného. 

Klepněte pro větší obrázek
Render Samsungu Galaxy S23 Ultra ukazuje, že mezigenerační změny budou pouze kosmetické

O něco výraznější změna se ukáže u základních Galaxy S23 a Galaxy S23+, které budou trochu více zakulacené, než dříve. Po letech se změní i design zad, na nichž budou objektivy vystupovat samostatně jako u Galaxy S22 Ultra. V obou případech by se mělo jednat o tři objektivy, tedy hlavní snímač, širokáč a základní 10Mpx telobjektiv. U Ultry by měl být jako hlavní použit 200Mpx foťák, zřejmě zatím neoznámený ISOCELL HP2 o velikosti 1/1.3 palce a světelností F1.7. Doplnit jej mají opět dva teleobjektivy.

A jak na tom budou baterie? Galaxy S23 Ultra zůstane u klasických 5 000 mAh, „plusko“ si nepatrně polepší. Z letošních 4 500 na 4 700 mAh. Kapacita baterie základního modelu by měla také lehce narůst, a to na 3 900 mAh. Rychlost dobíjení se však má zastavit na 25 Wattech, a pokud se to potvrdí, bude jasné, že Samsungu na poli rychlonabíjení už dávno ujel vlak.

Klepněte pro větší obrázek
Toto je render Samsungu Galaxy S23. Součástí 6,1" displeje bude průstřel pro 12Mpx selfie

U procesorů zatím vše směřuje k tomu, že by nová řada mohla na celém světě (tedy i v Evropě) běžet na Snapdragonu 8 Gen 2. A to kvůli tomu, že předchozí dvě generace čipsetů Exynos byly daleko za očekáváními. A to by se mělo v příštím roce (konečně) změnit. Připomeňme, že až dosud Samsung v „eskové“ řadě dlouhodobě využíval své vlastí čipsety Exynos. U všech telefonů poběží rovnou po vybalení z krabice Android 13 s nadstavbou One UI 5.0.

Zdroj: TheGalox, Smartprix, Smartprix[2], Digit

Diskuze (6) Další článek: Řeknete „Hey Siri“ a zareaguje iPhone, iPad i HomePod najednou? Nejste sami, řešení od Applu ale zatím není

Témata článku: Samsung, Android, Galaxy, Snapdragon, Fotoaparát, Design, Baterie, Premiéra, One UI, Spekulace, Čtyřnásobný fotoaparát, Průstřel v displeji, ISOCELL, Evropa, TheGalox, San Francisco, Kapacita baterie, SmartPrix, Půl roku, Galaxy Unpacked, Datum, Telefon, Kapacita, SMA, Představení, Telefony s Androidem na Heureka.cz