Samsung Galaxy S22 přijde v lednu. A to rovnou s 200MPx foťákem Olympus

Podle jihokorejského zdroje má Samsung představit řadu Galaxy S22 již v lednu příštího roku. Protože se letos nedočkáme žádných Notů, ale jen skládaček, budeme si muset na novou řadu topmodelů klasické konstrukce počkat až na příští rok. Samsung se tak drží v zajatých kolejích, protože i řada Galaxy S21 byla představena letos v lednu.

Druhou zajímavou spekulací je to, že by měly telefony (minimálně nejvýkonnější Galaxy S22 Ultra) dostat 200MPx fotoaparáty, jejichž pětičočkovou optiku dodá fotografický gigant Olympus. Spekulace z dubna o spolupráci obou firem při vývoji fotoaparátů a vylepšené mobilní stabilizace, tak vypadají ještě věrohodněji. A i kdyby se nejednalo o fotografickou revoluci v pravém slova smyslu, do hry jistě přijde i marketing. 

Samsung je jeden z mála mobilních výrobců, u něhož nenajdeme propojení se známou fotografickou značkou. Huawei a Sharp se na zádech pyšní optikou Leica, Motorola a OnePlus zase vsadili na kooperaci s firmou Hasselblad. Optiku od firmy Zeiss najdete u některých modelů značek Nokia, Sony či Vivo. Bude se od příštího roku značka Olympus skloňovat se smartphony řady Galaxy?

Aktuální topmodel od Samsungu - Galaxy S21 Ultra:

Zdroj pulsenews

Diskuze (10) Další článek: Apple App Store slaví 13 let. Vývojářům během nich vyplatil stovky miliard dolarů

Témata článku: Huawei, Motorola, Nokia, Oneplus, Samsung, Sharp, Sony, Vivo, Smartphony, Galaxy, Fotoaparát, Leica, Spekulace, Hasselblad, Zeiss, Olympus, Leden, Příští rok, Samsun, Foťák, F +, Konstrukce, Optika, Digitální fotoaparáty Hasselblad na Heureka.cz