Samsung Galaxy S21 Ultra má mít displej s podporou 120 Hz při rozlišení WQHD+

Leaker Ice Universe publikoval několik dalších střípků do skládačky se jménem Galaxy S21 Ultra. Podle jeho nejnovějšího tweetu by mělo nejvybavenější „esko“ pro příští rok dostat Dynamic AMOLED displej s technologií LTPO, která umožní nastavit obnovovací frekvenci 120 Hz i při maximálním rozlišení WQHD+. Zbývající dva modely řady Galaxy S21 mají mít displejové režimy stejné jako letošní „es dvacítky“. Při 60 Hz bude k dispozici rozlišení WQHD+, při 120 Hz bude zřejmě maximem nižší rozlišení Full HD+.

Na zadní straně se zřejmě nedočkáme ToF senzoru. Samsung zůstane věrný 108MPx snímači, který však bude o něco vylepšený. Použitý ISOCELL HM3 má mít oproti snímači v Galaxy S20 Ultra o 12 % vyšší citlivost na světlo. Aby snímač dobře ostřil, bude mu pomáhat laserový autofocus. Fotografický základ tedy vypadá hodně podobně jako u aktuálního Galaxy Note20 Ultra.

Kolem displeje telefonu máme čekat na všech stranách stejně široký rámeček, brada už by tedy neměla být nijak výrazná. Pevně integrovaná 5 000mAh baterie půjde dobít zrychleně 45 Watty. Připomeňme, že letošní Galaxy S20 Ultra lze dobíjet maximálně 25 Watty. Představení řady Galaxy S21 se očekává v půlce ledna příštího roku s tím, že se do prodeje telefony dostanou koncem ledna, nejpozději začátkem února.

Redakční představení Samsungu Galaxy S20 Ultra:

Zdroj Twitter

Diskuze (8) Další článek: LunaCharger je unikátní bezdrátová nabíječka. I bez magnetů umí to, co Apple MagSafe

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , ? Displej, Dynamic AMOLED displej, Samsun, Full HD +, Ica Universe, ToF senzor, Podpor