Samsung Galaxy S20 má skrytý 96Hz režim. Poradíme, jak jej můžete nastavit

Samsungy řady Galaxy S20 se pyšní 120Hz obnovovací frekvencí displeje, která má zatím dva nedostatky. Tím prvním je rozlišení displeje, které se při vyšší obnovovací frekvenci sníží na 2 400 × 1 080 pix. Tím druhým je nižší výdrž na jedno nabití, která díky vyšší obnovovací frekvenci poklesne až o několik hodin. Vývojáři na webu XDA-Developers však ještě objevili nepoužívaný 96Hz režim, který částečně odstraní dříve uváděné nedostatky.

Ne, rozlišení displeje je stále sníženo na 2 400 × 1 080 pix, ovšem rozdíly mezi 96 a 120 Hz už okem moc nepostřehnete. A bonusem je zde menší zátěž na baterii, než v případě 120Hz režimu. 96 Hz lze aktivovat ručně přes ADB či přes aplikaci S20 Refresh Rate Control, kterou stáhnete zde. Bude třeba jen přihlášení, příp. registrace nového XDA účtu.

Představení smartphonů řady Galaxy S20:

Samotná aplikace je velmi jednoduchá. Umožní tlačítky přepínat mezi obnovovací frekvencí displeje, navíc přidá i rychlé přepínače do horní lišty. Na webu testufo.com si následně jednoduše ověříte, že displej skutečně běží na 96 Hz. U některých modelů s čipsetem Exynos dochází, alespoň podle tohoto vlákna na Redditu, k prodlevě při odemknutí, která na dvě vteřiny deaktivuje dotyky na displej. V případě Galaxy S20 Ultra však zatím žádný problém nepozorujeme. Zbývá jen dodat, že aplikaci si do svého telefonu řady Galaxy S20 instalujete na vlastní riziko. 

Zdroj XDA

Diskuze (5) Další článek: TIP: Nejlevnější mobil pro bezkontaktní platby? Motorola One Lite umí NFC a stojí 3 tisíce

Témata článku: Samsung, Mobilní aplikace, Aplikace, Smartphony, Galaxy, 120 Hz, Frekvence, Dynamic AMOLED, NAS, 96 Hz, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, Rozlišení displeje, Reddit, ADB, Jak, Rozlišení, Displej, RežimUrčitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze