Samsung Galaxy S11 nabídne 108MPx fotoaparát a konečně i obří baterii!

Agentura Bloomberg potvrdila dřívější spekulace, podle nichž má Galaxy S11 dostat hlavní 108MPx fotoaparát. Podle všeho se však nebude jednat o často omílaný fotočip ISOCELL Bright HMX, na jehož vývoji má podíl i Xiaomi, ale o zcela jiný fotočip vyvinutý pro „soukromé účely“. Fotoaparát bude doplněn teleobjektivem s 5× optickým zoomem s jehož pomocí bude možné pořizovat fotky až se 100× hybridním přiblížením.

Poměrně překvapivou zprávou je to, že se identický objektiv objeví i u skládacího véčka, který by mělo být představeno spolu s řadou Galaxy S11 v únoru příštího roku. Čtveřici fotoaparátů u Galaxy S11 následně doplní ultraširokoúhlý snímač a ToF senzor pro kvalitnější rozpoznání hloubky ostrosti. 

Řada Galaxy S11 má dále dostat AMOLED displeje se 120Hz obnovovací frekvencí, které bude třeba dostatečně „živit“. Není tedy divu, že největší model, Galaxy S11+, dostane zatím největší baterii v řadě Galaxy S kdy použitou. Bude se jednat o akumulátor EB-BH988ABY s typickou kapacitou 5 000 mAh! Minimální kapacita baterie bude činit 4 855 mAh. Zbývající modely řady Galaxy S11 mají dostat kapacitně menší baterie, které však stále nabídnou podstatně více mAh než u letošní řady Galaxy S10.

Snímače ISOCELL od Samsungu jsou na trhu už nějaký ten pátek:

Zdroj Bloomberg, Sammobile

Váš názor Další článek: Mapy.cz už můžete používat k navigaci v palubním systému CarPlay. Android Auto musí počkat

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Samsung Galaxy S20, Agentura Bloomberg, ISOCELL Bright HMX, Samsun, Snímač, MAh, F +, Bloomberg, Sammobile