Samsung Galaxy S IV unikl na fotkách a videu [oživeno]

Jaký bude? Plastový nebo kovový, zaoblený nebo hranatý? Tuto otázku si kladou snad všichni, kdo čekají na Samsung Galaxy S IV.

Na čínském fóru 52 Samsung se objevily snímky chystané vlajkové lodi, jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že se jedná o dvousimkovou variantu Galaxy S IV s produktovým označením GT-I9502! Hned úvodem je třeba poznamenat, že tento design zcela jistě nebude finální, podle všech informací by Samsung měl mít po světě rozdistribuovaných až 5 různě vypadajících prototypových variant, s tím, že finální design odhalí až na své akci Samsung Unpacked 2013. Finální produkt tak bude zcela jistě vypadat úplně jinak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelní strana vypadá plastově, zatímco boky by mohly být vyrobený z hliníku. Zamykací obrazovka a jedna z podploch. Všimněte si dvojice ikon pro SIM kartu v horní liště, podle všeho se však jedná o variantu pro čínského operátora Unicorn a není tak jasné, zdali se Dual SIM verze dostane i do Evropy.

Vzhledově však tato verze prototypu vychází zcela jasně z modelu Galaxy S III, poněkud zvláštně pak působí umístění přisvětlovací diody, která se nachází velmi blízko pod snímačem fotoaparátu. Co se týče materiálového zpracování, na čelní ploše si můžeme povšimnout zdrsněného plastu, na kterém by se mohly otisky prstů objevovat v mnohem menší míře, než na lesklých površích. Boky podle uniklých snímků vypadají jako hliník, uvidíme, jaké materiály se nakonec objeví u produkční varianty Samsungu Galaxy S IV.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Záda přístroje mají zajímavou strukturu, odhadujeme však, že se bude opět jednat o plast. O tom, že je zařízení prototyp, svědčí i nevhodně umístěné přisvětlení fotoaparátu.

Specifikace na fotografiích opět potvrzují již známá fakta. Zařízení bude disponovat 5" Super AMOLED displejem s Full HD rozlišením, pod kapotou bude připraven procesor Exynos Octa 5410 s grafickým adaptérem PowerVR SGX 544MP a 2GB operační pamětí. V základu bude zařízení běžet na Androidu 4.2.1 s grafickou nadstavbou TouchWiz.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek
AnTuTu test a detaily hardwaru, prototyp je postaven na buildu z 25. února, běží na něm Android 4.2.1.

Samsung Galaxy S IV bude představen 14. března v New Yorku a SamsungMania bude u toho. Těšit se můžete na naše první dojmy, fotografie a videa. 


Oživeno 12. března 10:25: Na internetu se již objevilo video výše zmiňovaného prototypu, můžete si povšimnout, že je pod zadním krytem umístěna 2 600mAh baterie.

Ani Samsung už čekání nevydržel a na svém americkém Facebooku publikoval ukázkovou fotografii vzhledu samotného zařízení. Na snímku toho moc vidět není, můžeme však vidět horní část nad displejem, která se notně podobá Samsungu Galaxy S III. Avizovaná designová změna nové vlajkové lodi pravděpodobně nebude až tak výrazná. Pod logem výrobce ale marně hledáme sluchátkový reproduktor, zůstává tak otázkou, kam jej Samsung nakonec umístil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První uvolněná fotografie Samsungu Galaxy S IV a její srovnání se Samsungem Galaxy S III. Design zařízení podle všeho zůstane téměř nezměněn.
Diskuze (100) Další článek: HTC One se možná zpozdí, firma se potýká s problémy při výrobě

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, DualSIM, Únik, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Pro varianty, F +, Samsun, Unicorn, Sluchátkový reproduktor, GAL, Designová změna, Galaxy s, Sam, Telefony s Androidem na Heureka.cz