Samsung Galaxy S Duos: dvě SIM a čtyři palce [recenze]

Samsung vytvořil větší smartphone s podporou dvou SIM, hardwarově ale odkazuje na původní Galaxy S. Bude to na konkurenci stačit?

Dual SIM zařízení, tedy, chcete-li, modely se dvěma sloty pro SIM karty, mají u Samsungu poměrně dlouhou historii. V současném portfoliu najdeme hned několik zařízení s dvojicí slotů pro SIM karty, mezi smartphony s Androidem se konkrétně jedná o trojici zařízení. Nejníže postaveným je Galaxy Y Duos (testovali jsme zde), u nějž byl největším nedostatkem malý displej s hrubým rozlišením. O něco výše stojí Galaxy Ace Duos (testovali jsme zde), který dvousimkovou nadstavbu postavil na úspěšném modelu Galaxy Ace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tiskové fotografie Samsungu Galaxy S Duos

Pomyslně stoupáme na žebříčku hardwarové vybavenosti, takže si dnes představíme třetího zástupce se systémem Android. Hardwarově odkazuje na první Galaxy S, vzhledově se ale snaží co nejvíce přiblížit Galaxy S III. Řeč je o Samsungu Galaxy S Duos, který je v současné době nejvybavenějším Dual SIM telefonem u Samsungu. Nečekejte funkční explozi, ale slušný základ by mohl leckomu stačit.

Klíčové vlastnosti:

 • design letošní řady produktů Galaxy
 • podpora dvou SIM karet s pokročilým natavením
 • 4" TFT displej s WVGA rozlišením
 • Android 4.0.4 s grafickým rozhraním TouchWiz
 • 5Mpix fotoaparát s autofocusem a LED přisvětlením
 • doplňkové aplikace v základní nabídce

Hlavní nedostatky:

 • čočka fotoaparátu vystupuje nad okolní povrch, hrozí poškrábání
 • chybí informační dioda i čidlo regulace podsvětlení
 • místy pomalejší reakce v systému, časté ukončování aplikace Zprávy
 • občas nepochopitelně klesá intenzita signálu u jedné ze SIM
 • 1,7GB interní paměť, aplikace z ní nelze přesouvat na SD kartu
 • horší kvalita fotek v méně osvětlených prostředích
 • vyšší cena

Samsung Galaxy S Duos
S7562
rozměry a hmotnost: 122 × 63 × 10,5 mm, 120 g
displej: 4,0", kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 233 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 500 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S1 (1× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich)
fotoaparát: 5MPx, video (640 × 480), autofocus, blesk
29 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Samsung Galaxy S Duos spadá pro produktové rodiny Galaxy, po které podědil design. Telefon se tak náramně podobá Galaxy S III, přesto má i svůj individualistický přístup. Zatímco čelní hrana zůstala lesklá, zadní kryt je konečně matný, takže na něm neulpívají téměř žádné otisky prstů a nebojím se tak moc o případné poškrábání. Boky pak zaujímá masivní pokovený proužek, u kterého se opět budeme muset obejít bez lesku. Nutno dodat, že to není na škodu, nýbrž ku prospěchu věci. Pokud telefon leží na stole, případných otisků si všimnete jen na displeji a to je bohužel vlastnost všech dotykových zařízení na trhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelní pohled na Galaxy S Duos z různých úhlů. Bílá barva vypadá zajímavě, černá má už jistý nádech elegance.

Samotný zobrazovač má 4" úhlopříčku a rozlišení 800 x 480 obrazových bodů. Náročnější by možná čekali AMOLED displej, budete se však muset spokojit s TFT LCD panelem. Jedním dechem je třeba dodat, že se jedná o poměrně kvalitní displej, který trpí při bočních pohledech minimální deformací barev. Při přímém srovnání s AMOLED zobrazovači s průměrným jasem nejsou barvy až tak jasné a probarvené, jakmile se jas pohybuje v nejvyšších příčkách, barevné podání se zlepší. Je opravdu škoda, že jas displeje nelze ponechat na automatiku, naštěstí máte k regulaci jasu přístup hned v rolovací stavové liště. Displej je vícedotykový, v jednou chvíli dokáže rozeznat až pět dotyků. Nejčastěji je použijete u aplikací simulujících hudební nástroje, běžné dva dotyky pak zvládne vyhodnotit systém při zvětšování a zmenšování daného zobrazení, tj. u pinch-zooomu.

Senzorové klávesy bez vibrační odezvy

Nad displejem nalezneme mřížku reproduktoru, logo výrobce a přídomek Duos, který značí přítomnost dvojice SIM karet. Nechybí zde ani kamerka pro videohovory a dvojice čidel. Jsou na první pohled stejná jako u Notu II, který disponuje automatickým přiblížením i regulací jasu, zde se očividně počítá jen s první variantou. Spodní část je tradičně vyhrazena pro trojici ovládacích prvků. Hardwarová klávesa Home se ovládá velmi jistě, protože lehce vystupuje na povrch. Po stranách jsou pak umístěny senzorová tlačítka - kontextová klávesa a zpětná šipka. Klávesám opět chybí vibrační odezva, pokud si vypnete poměrně zvláštní zvukové upozorňování, nebudete mít žádnou zpětnou vazbu o tom, zdali jste klávesy stiskli nebo ne. Osvětlení samotných tlačítek můžete mít nastaveno na několik vteřin nebo jej můžete nechat vždy vypnuté, resp. zapnuté.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled na zadní stranu Galaxy S Duos z různých pozic a úhlů.

Levý bok zařízení je vyhrazen pro regulátory hlasitosti a otvor pro provlečení poutka. Pravý bok disponuje zamykacím tlačítkem, které též slouží k zapnutí přístroje, a slotem pro microSD karty. Na jeho místě bychom rádi uvítali hardwarovou spoušť fotoaparátu, tu však u produktů Samsungu poslední doby vždy hledáme marně. Pro nabíjení a přenos dat slouží microUSB na spodní hraně, pro poslech hudby přijde vhod 3,5mm jack na hraně horní. Zadní hrana nabídne snímač s 5Mpix fotoaparátem v ozdobném rámečku, který bohužel lehce vystupuje nad povrch a tak se bojíme o jeho možné brzké poškrábání. Fotoaparátu nechybí autofocus ani funkčnost přisvětlovací diody. Vedle je umístěn i hlavní reproduktor, u kterého musíme pochválit vysokou maximální hlasitost. Ani při položení na rovném povrchu nedochází k utlumení jeho výduchu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily - 5Mpix fotoaparát, 3,5mm konektor jack, klávesa Home a microUSB konektor, čidla a snímače nad displejem, zamykací tlačítko, slot pro microSD karty a regulátory hlasitosti.

Zadní skořápka na svém místě drží velmi pevně, po jejím odstranění se zpřístupní největší přednost zařízení - dvojice slotů pro SIM karty. Ty se netradičně nacházejí nad sebou, na vrchní pozici je karta SIM1, na spodní zase SIM2. Nemusíte se bát o případně vypadnutí karet ze slotů za chodu, na zadní skořápce je připevněn malý plastový protikus. Baterie má kapacitu 1500mAh, při běžném používání vydrží telefon na příjmu tři dny, pokud od něj budete vyžadovat maximum, není problém jej vybít v rámci jednoho rušného dne, který bude vyplněn častnými hovory i přehráváním hudby, videí a hraním her. Telefon v dlani překvapivě působí mohutněji, než vypovídají papírové specifikace, přesto se však drží dobře, palec i ukazovák dokážou poslepu nahmatat regulátory hlasitosti i zamykací tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sloty SIM karet jsou umístěny netradičně přesně nad sebou.

V základním balení najdeme mimo telefonu a baterie pouze datový kabel, nabíječku a uživatelskou příručku, sluchátka tentokrát chybí. Na závěr povídání o designu jen dodám, že jsme na testování obdrželi bílou verzi. Alternativně je v současné době k dispozici i elegantní černá varianta, která telefonu navozje daleko luxusnější vzhled. Případný výběr barevné varianty tedy bude záležet na vašich preferencích.

Témata článku: Samsung, Smartphony, Android, Recenze, Galaxy, DualSIM, SIM, Alcatel One Touch 997D, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Ace Duos, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S Duos, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Y, Samsung Galaxy Y Duos, Galaxy s, GAL, Macromedia, Úplné zaplnění, Jednotlivý kart, Závěrečný verdikt, Poke Me, Hudební nástroj, Případný výběr, Telefony s Androidem na Heureka.cz
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Program domácích oprav iPhonů v praxi. Výměna baterie vyjde dráž a přináší mnoho nečekaných komplikací

Program domácích oprav iPhonů v praxi. Výměna baterie vyjde dráž a přináší mnoho nečekaných komplikací

** Apple v USA zprovoznil domácí opravy iPhonů ** Na papíře vypadají skvěle, realita je dost krutá... ** Ve finále je servis schůdnějším a levnějším řešením

Martin Chroust
KomponentyServisiPhone
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

** Špičkové kompaktní Androidy v minulosti drželo nad vodou Sony ** Dnes už kompaktní a dobře vybavený Android na trhu nenajdete ** Tato petice se to pokouší změnit, a vy k tomu můžete sami přispět

Martin Chroust
Kompaktní velikostVlajková loďAndroid
Procesory AMD Ryzen 7000 přicházejí. Slibují 15% nárůst výkonu, takty až 5,5 GHz a integrovanou grafiku

Procesory AMD Ryzen 7000 přicházejí. Slibují 15% nárůst výkonu, takty až 5,5 GHz a integrovanou grafiku

**AMD představilo novou generaci desktopových procesorů pro tento rok ** Procesory Ryzen 7000 mají novou architekturu i výrobu ** K dispozici budou tři verze čipsetů

Karel Javůrek
RyzenProcesoryAMD
Fortnite slaví nejnovější Star Wars. Do hra dorazí Obi-Wan Kenobi

Fortnite slaví nejnovější Star Wars. Do hra dorazí Obi-Wan Kenobi

Epic a další spolupráce s velkou značkou.

Michal Maliarov
Epic GamesBattle RoyaleFortnite
Studio Gearbox má v tuto chvíli ve vývoji až 9 velkých AAA projektů

Studio Gearbox má v tuto chvíli ve vývoji až 9 velkých AAA projektů

Tvůrci Borderlands rozhodně nemají malé ambice.

Michal Maliarov
Gearbox SoftwareByznys
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět