Samsung Galaxy Note20+ dostává reálné obrysy. Fotomodul bude opět masivní!

Představení řady Galaxy Note20 se blíží, a tak není divu, že se stále častěji objevují spekulace o výbavě a rendery. A ten zatím nejnovější ukazuje Galaxy Note 20+ v celé své kráse. Designový základ můžeme hledat u loňského Galaxy Note10+, záda však odkazují na Galaxy S20 Ultra. Vystouplý fotomodul vypadá ještě větší, a to už je co říct...

Rozměry Galaxy Note20+ mají být hodně blízké loňské větší verzi: 165 × 77 mm, tloušťka má být 7,6 milimetru, fotoaparát bude o nějaký ten milimetr silnější. Obří fotomodul je designově nejvýraznějším prvkem, ještě když si všimnete obřích kruhů okolo tří základních objektivů. Budou mít nějakou specifickou funkci? Zřejmě ne, Samsung chce v kruzích efektně schovat čtvercový zoomový objektiv. Po stranách foťáků čekáme laserové ostření, ToF snímač, mikrofon pro natáčení videí a LED diodu.

Přední strana sice vypadá jako okopírovaná z Galaxy Note10+, všímáme si však menšího zaoblení hran. Jihokorejci displej u svých topmodelů postupně narovnávají, což by se mělo líbit zejména majitelům Notů. 6,9" Dynamic AMOLED bude mít minimální zakřivení bočních hran, takže stylus efektivně využijete na celé zobrazovací ploše. Budete si však muset zvyknout na jiné umístění stylusu. Šachtice bude umístěna netradičně v levé části spodní hrany. A to poblíž hlavního reproduktoru a USB-C konektoru.

Boční ovladače se naproti tomu vrátí na své původní místo. Experiment s přesunem na levý kraj vloni zřejmě nevyšel, a proto se regulátory hlasitosti se zamykacím tlačítkem dostanou opět doprava. Sluchátkový jack na těle telefonu chybí, což není žádným velkým překvapením. Uvnitř Notu 20+ by měla být připravena 4 500mAh baterie, kterou dobijete 45W rychlonabíjením. Výkon má v Evropě obstarat vylepšený Exynos 992 s 12GB RAM a 128GB úložištěm. Ve specifikacích se očekává podpora 120Hz frekvence displeje (i v maximálním rozlišení), 5G a Android 10 s grafickou nadstavbou One UI 2.1.

Premiéra řady Galaxy Note20 se očekává v srpnu letošního roku. Kvůli trvající pandemii bude telefon zřejmě představen pouze v podobě online přenosu.

Zdroj: Pigtou

Diskuze (9) Další článek: Samsung v Česku aktualizuje řadu S20. Ultra konečně dokáže fotit makro

Témata článku: Samsung, Android, Galaxy, Exynos, Spekulace, Stylus, 120 Hz, Čtyřnásobný fotoaparát, Průstřel v displeji, Dynamic AMOLED, ToF, Rendery, laserové ostření, One UI 2.1, Evropa, Obrys, Displej, Hrana, Objektiv, Noty, Galax Note, MilimetrUrčitě si přečtěte

Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze