Samsung Galaxy J1: úplný základ [preview]

Samsung dnes v tichosti představil základní model v novém produktovém označení. Galaxy J1 běží na KitKatu s ořezaným TouchWizem.

Samsung Galaxy J1 byl model, o kterém se v posledních několika týdnech postupně objevovaly základní informace. Nakonec jej Samsung představil až včera, ovšem bez jakékoliv mediální pozornosti, prostě jej jen umístil na své stránky v Malajsii. Od modelu skutečně neočekávejte mnoho, má být náhradou za dřívější modely, které se objevovaly pod označeními Galaxy Young, Galaxy Core či Galaxy Trend.

Základ ve třech barvách

Samsung Galaxy J1 je plastový model se zaoblenými hranami, který má rozměry 129 × 68 × 9 mm a hmotnost 122 gramů. Čelní strana je osazena 4,3" TFT displejem s rozlišením 800 × 480 pixelů, pod ním je umístěn blok hlavní ovladačů v čele s domovským tlačítkem. Vedle něj dále najdeme senzorické doplňky, klávesu posledních spuštěných aplikací a zpětnou šipku. Nad displejem jsou umístěna čidla regulace okolního osvětlením, přiblížení k displeji a také 2Mpix kamerka pro selfie, které můžete fotit tak, že na snímač ukážete roztáhnutou dlaň (tzv. Palm selfie). 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy J1 v modré barevné variantě

Na zádech je umístěn lehce vystouplý snímač 5Mpix fotoaparátu, který je zprava doplněn LED přisvětlením. Snímač si poradí s automatickým zaostřováním, nahráváním 720p (30fps) videí a připraveno je i několik fotografických režimů. Z levé strany snímače je umístěn hlavní systémový reproduktor. Z tiskových fotografií to vypadá, jako by na zadním krytu byla nasazena již od výroby odolná skořápka, zdání však klame. Jedná se o optický klam, díky vystupujícím zaobleným hranám, na které navazuje stříbrný rámeček obtékající celou přední část. Na spodní hraně je umístěn microUSB, na horní zase 3,5mm jack. Na pravém boku budete řešit odemykání a spouštění zařízení, na levém boku zase regulaci hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy J1 v bílé barevné variantě

Pod zadním krytem je umístěn 1850mAh akumulátor a také dva sloty pro microSIM karty. V bateriovém prostoru se také nachází slot pro microSD, telefon si poradí až se 128GB kartou. Přídavná paměť doplní interní 4GB úložiště, nemůžete však počítat s jeho plným zpřístupněním, protože bude část paměti zaplněna předinstalovaným obsahem.

Dvoujádro a hraniční RAM

Samsung J1 je postaven na dvoujádrovém procesoru o taktu 1,2 GHz a 512MB RAM. Co se týká konektivity, telefon podporuje Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi Direct a Bluetooth 4.0, z pohledu mobilních dat je maximem HSPA+. Telefon je postaven na Androidu 4.4.4 KitKat s ořezanou grafickou nadstavbou TouchWiz Lite. Součástí systému je např. Ultra úsporný režim, který omezí výkon a funkčnost telefonu na úkor větší výdrže baterie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy J1 v černé barevné variantě

Samsung Galaxy J1 se bude prodávat v bílé, černé a modré barevné variantě, mezi příslušenstvím se objevuje bílý, žlutý a oranžový kryt Procective Cover, který se nasazuje na záda telefonu, či bílé flipové pouzdro. Samotná cena telefonu zatím není známa, hrubé odhady se pohybují okolo mety jednoho sta EUR, tedy po přepočtu někde okolo 2 400 - 2 700 Kč. Ve skutečnosti ale může být cena o několik stokorun níže.

Zdroj: Samsung Malaysia

Diskuze (13) Další článek: Holanďani porušili síťovou neutralitu a zaplatí za to

Témata článku: Samsung, , , , , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Core, Samsung Galaxy J1, Samsung Galaxy J1 (2016), Samsung Galaxy Trend, Samsung Galaxy Trend Lite, Samsung Galaxy Trend Plus, Samsung Galaxy Young, Dlaň, Sam, Galaxy J, Základ, Pře, Úplný základ, Stříbrný rámeček, GAL, Samsun, Zak, Plastový model, Přídavná paměť,