Samsung Galaxy Fold má jít do prodeje 17. září. První várka čítá (pouze) 30 tisíc kusů

Samsung minulý týden potvrdil, že upravenou verzi Galaxy Fold začne prodávat v září, a jihokorejská média již přinášejí první neveřejné detaily. Fold zřejmě debutuje v Jižní Koreji, a to ve dnech 18. - 20. září. První várka pro jihokorejský trh má činit pouhých 30 tisíc kusů, analytici přitom očekávají, že si Samsung jen na domovský trh vyhradí 100 tisíc kusů, tedy jednu desetinu očekávaných celosvětových prodejů, které si výrobce již dříve vytyčil jako svůj cíl.

Zdroje ze zákulisí hovoří o tom, že Samsung změnil plány a více se soustředí na „technickou vyspělost“, nežli na počet prodaných kusů. Svou vinu na tom mají i obavy potenciálních zákazníků, zda zařízení za 2 tisíce EUR (tj. 51 tisíc Kč) bude dostatečně odolné. Netřeba dodávat, že první verze Galaxy Foldu dopadla neslavně, takže ji Samsung musel o několik měsíců odložit. I to se může podepsat pod menším zájmem o upravenou verzi Galaxy Fold.

Hned po Jižní Koreji se má dočkat USA, následně má Fold doputovat i do Velké Británie, Francie, Německa a Indie. Někteří operátoři však po původních nezdarech z dohod se Samsungem vycouvali a Fold nabízet nebudou, např. americký T-Mobile. Stejný názor však nesdílí mateřský Deutche Telecom v Německu, který Fold plánuje nabízet hned, jakmile to bude možné.

Bližší představení Samsungu Galaxy Fold:

Zdroj TheInvestor

Diskuze (3) Další článek: První na veletrhu, ale i v prodeji. Ohebný Royole FlexPai stojí méně než konkurence

Témata článku: Samsung, Galaxy, Spekulace, USA, Korea, Skládací konstrukce, Indie, Samsung Galaxy Fold, Upravená verze, F +, Samsun, Prodej, Verze, Fold, Pro +, Galaxy Fold, Německo, Jižní Korea, Francie, Září, Várka, Kus, Velká Británie