Samsung Galaxy F62. Nový telefon s gigantickou baterií a 7nm Exynosem

Samsung dnes v Indii představil smartphone Galaxy F62, který se v mnoha ohledech vymyká dosavadním principům. Nový model je sice primárně určen pro Indii, ovšem poměrně nečekaně telefon běží na 7nm Exynosu 9825, který poháněl řadu tabletofonů Galaxy Note10. A pokud k tomu připočtete obří 7 000mAh baterii, Super AMOLED displej a čtyřnásobný fotoaparát, jedná se o zajímavého zástupce teprve nedávno stvořené řady Galaxy F.

Galaxy F62 dostal do výbavy 6,7" Super AMOLED displej s rozlišením Full HD+, který je krytý sklem Gorilla Glass 3. Na zádech ve stylu „laserového gradientu“ najdeme hned čtyři objektivy. Hlavní 64MPx snímač doplňuje 12MPx širokáč a dva 5MPx snímače. Jeden využijete pro makro, druhý rozmaže pozadí při focení v portrétovém režimu. Telefon podporuje natáčení až 4K videí, a je u něj připraven i populární fotorežim Single Take. Selfie kamerka v průstřelu displeje má rozlišení 32 MPx.

Představení Samsungu Galaxy F62:

V těle telefonu je umístěna obří 7 000mAh baterie, kterou dobijete 25 Watty. Výpočetní výkon telefonu zajišťuje 7nm Exynos 9825, který v Antutu získal 452 tisíc bodů. Telefon se pyšní podporou dvou SIM karet se samostatnou pozicí pro microSD (až 1 TB). Telefon se bude prodávat s 6 nebo 8GB RAM, úložiště je však v obou případech 128GB. A cena? V Indii má základní verze telefonu stát 23 999 rupií, což dělá v přepočtu necelých 7 tisíc korun. Zda se telefon dostane i dále do světa, zatím není jasné.

Zdroj Samsung India

Diskuze (4) Další článek: Na nabíjení vzduchem si počkáme. Xiaomi Mi Air Charge letos v telefonech nebude

Témata článku: Samsung, Galaxy, Exynos, AnTuTu, Fotoaparát, Gorilla Glass, Baterie, Čtyřnásobný fotoaparát, Indie, Rychlé dobíjení, Plastová konstrukce, Nový telefon, Single Take, Samsun, Samsung Indio, Super AMOLED displej, Telefon, Full HD +