Samsung Galaxy Ace 3: pokračovatel dynastie [preview]

Samsung představil již třetí generaci modelu Galaxy Ace, který dlouho profiloval střední třídu. Jaké inovace přináší?

Samsung Galaxy Ace je model, který ještě pamatuje prvotinu Samsungu, kterou udělal jihokorejský výrobce díru do světa, model Galaxy S. Později se v prodeji objevil i vylepšený Galaxy Ace 2 s dvojádrovým 800MHz procesorem. O tom, který z modelů na trhu udělal větší poprask, svědčí i to, že Galaxy Ace 2 se již neprodává, zatímco Galaxy Ace je aktuálně skladem a prodává se až ve třech barevných variantách. Dnes představený Galaxy Ace 3 cílí zejména na ty, kteří chtějí z původního modelu povýšit, pomoci tomu má výkonnější procesor, nejnovější Android, grafická nadstavba TouchWiz Nature UX a 4" TFT displej.

Jasná designová inspirace

Designová inspirace je zřejmá především u staršího modelu Ace 2, čelní plochu kolem dokola obepíná stříbrná lišta. Přední panel disponuje 4" TFT LCD zobrazovačem s rozlišením 800 × 480 obrazových bodů. Nad displejem pak narazíme na VGA kamerku a čidla pro regulaci podsvětlení a přiblížení k displeji. Pod displejem je k dispozici prostor pro hardwarovou klávesu Home a pro senzorickou zpětnou šipku a kontextové tlačítko. Levý bok standardně disponuje regulátory hlasitosti, pravý zase zamykacím tlačítkem, které také slouží k zapnutí přístroje. Spodní zaoblená hrana je vybavena mikrofonem a microUSB konektorem, na horní hranu byl umístěn 3,5mm sluchátkový konektor. Zadní plastová skořápka disponuje vizuální úpravou imitující kov, ve třech výřezech najdeme hlavní reproduktor, 5Mpix fotoaparát a přisvětlovací LED diodu. Pod krytem pak čeká 1 500mAh baterie, samotné rozměry zařízení činí 121 × 63 × 10 mm, váhu výrobce stanovil na 115 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Ace 3 designově navazuje na Galaxy Ace 2, nechybí ani charakteristický prvek - stříbrná lišta obepínající čelní plochu

O běh a výkon zařízení se stará dvoujádrový 1GHz procesor neznámého označení, kterému sekunduje 1GB paměť RAM. Předpokládáme, že část z ní bude použita pro grafický procesor. V telefonu je připraven 4GB úložný prostor, i ten bude od počátku omezen předinstalovanými programy, pro uživatele bude dostupných pouze 1,77 GB, naštěstí nechybí podpora SD karet až do maximální kapacity 32 GB. Zařízení běží na Androidu 4.2.2 Jelly Bean s grafickou nadstavbou TouchWiz Nature UX, které můžeme potkat např. u Galaxy S4 a Galaxy S4 Mini. Systém bude umět spolupracovat s digitálním kompasem a akcelerometrem při přetáčení obrazu na bok.

V Dual SIM i LTE verzi

V Galaxy Ace 3 nalezneme portovanou řadu funkcí, který byly původně určeny pro dříve představené modely. K dispozici je funkce Smart Stay, která rozpoznává, zdali se uživatel dívá na telefon, a podle toho upravuje chování podsvětlení displeje. Hlasový průvodce S Voice se doposud nenaučil česky, takže nepředpokládáme, že by čeština debutovala u modelu střední třídy. V rámci nastavení  budou k dispozici režimy domovské obrazovky, Snadný mód bude určen pro méně zkušené uživatele, vyznačovat se bude velkými widgety na plochách. Mezi aplikacemi pak narazíme na S překladač nebo S Travel pro vyhledávání informací ohledně cestování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tloušťka zařízení je 10 mm, na bocích najdeme jen ty nejnutnější prvky, záda by měla být matná, což značně sníží objem viditelných otisků prstů

Komunikace s okolím je zaručena přes USB kabel, Bluetooth 4.0 nebo Wi-Fi 802.11 b/g/n. Pro rychlé přenosy nebo komunikaci v uzavřené skupině blízkých zařízení bude sloužit Wi-Fi Direct. Připojení k internetu v mobilních podmínkách může realizovat EDGE, UMTS  (s HSUPA a HSDPA) nebo dokonce i LTE, na trh budou uvedeny varianty 3G či LTE, zatím není jisté, která varianta se objeví u nás. LTE varianta totiž nabídne o 200MHz rychlejší procesor a dvojnásobnou interní paměť. Spekulovat můžeme i co se týká SIM karet, Samsung připraví i volitelnou verzi modelu s dvěma SIM kartami. Pro pozicování poslouží signál získávaný ze společného čipu GPS/GLONASS. V základu k navigaci poslouží Google Navigace, u které se mapy a podpůrná data stahují z webu v reálném čase.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Funkční specifikace a rozdíly mezi 3G a LTE variantou

Aplikační výbava zahrnuje centrum multimédií Samsung Hub následované herním centrem, Game Hubem. Nechybí ani komunikátor ChatOn nebo aplikační portál SamsungApps. Spolehnout se samozřejmě můžeme i na přítomnost povinných aplikací od Googlu, mezi kterými nechybí Gmail, Google Play ani YouTube klient. Samotná aplikace Fotoaparát bude disponovat řadou režimů, mezi nejzajímavější patři nahrávání zvuku k vyfoceným snímkům a Best Shot pro výběr nejkvalitnějšího snímku z několika pokusů, mimo focení půjde natáčet maximálně 720p videa s 30 fps. Stejné parametry jsou i stropem pro videosoubory, které lze ještě přehrát. K dispozici je řada podporovaných video a hudebních formátů, samotný hudební přehrávač bude disponovat ekvalizérem Sound Alive.

Samsung Galaxy Ace 3 se bude prodávat v černé barevné variantě, předpokládaná cena ani datum uvedení na trh zatím nebylo oznámeno.

Samsung Galaxy Ace 3
S7270
rozměry a hmotnost: 121 × 63 × 9,8 mm, 115 g
displej: 4,0", kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 233 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 1 GB, baterie: 1 500 mAh
procesor: Broadcom BCM21654G (1× Cortex-A9, 1 GHz, 40nm)
operační systém: Google Android 4.2 (Jelly Bean)
fotoaparát: 5MPx, video (1 280 × 720), autofocus, blesk
26 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Diskuze (6) Další článek: Nový produkt Huawei bude VIP, výrobce na něj láká akčním videem

Témata článku: Samsung, , , , , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Ace 2, Samsung Galaxy Ace 3, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S4 mini Duos, Samsung Galaxy S4-A, Charakteristický prvek, Samsun, Hudební formát, Pře, Zaoblená hrana, Galaxy a, Designová inspirace, Pokračovatel, Poprask, Gmail Go,