Samsung Galaxy A82 5G je zpět ve hře. Na web uniklo oficiální retail video

Letošní řada Galaxy A od Samsungu ještě nemá svého „krále“, ale brzy by se jím měl stát Galaxy A82 5G. V Jižní Koreji byl představen pod názvem Galaxy Quantum 2, ovšem již brzy se dostane i na globální trhy pod svým typickým „áčkovým“ označením. Marketing schovaný za telefonem je stejný jako u dřívějších modelů řady, o čemž svědčí uniklé retail video. To je plné roztodivných tvarů a barev, a nechybí na něm ani oficiální označení budoucího telefonu. 

Protože telefon vychází z modelu Quantum 2, jsou jeho zásadní specifikace známy dopředu. Telefon dostane 6,7" Super AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. 10MPx selfie v průstřelu doplní trojitý foťák na zádech (64 + 12 + 5 MPx) s optickou stabilizací a nahráváním 4K videí. Tělo telefonu se bude pyšnit, podobně jako Galaxy A52 a Galaxy A72, zvýšenou odolností IP67. Chybět nebudou ani stereoreproduktory.

Výkonovou stránku obstará Snapdragon 855+ s 6GB RAM, interní 128GB úložiště rozšíříte microSD kartami. Ve výbavě nebude chybět podpora 5G sítí, Bluetooth 5.0 ani NFC, přes USB-C dobijete vnitřní 4 500mAh baterii maximálním výkonem 25W. Telefon s Androidem 11 a grafickou nadstavbou One UI 3.1 by měl na globálních trzích stát, v přepočtu, necelých 13 tisíc korun.

Galaxy A82 5G bude evropskou verzí korejského Quantum 2:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Xperia Pro s HDMI portem míří nečekaně i do Evropy. Bude ale pekelně drahá

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , , Full HD, Telefon, Ret, Super AMOLED displej, Retail, Max Weinbach, Globální trh, Series SE, Samsun, Jižní Korea,